„Informaatika on andnud mulle oskuse läheneda probleemidele loogiliselt ja mõista veebi, mis on meie maailma lahutamatu osa. Sellel erialal õppimine on avanud mulle palju uksi ja aidanud luua väga palju kasulikke tutvusi, rääkimata kindlast konkurentsieelisest tööturul,“ kirjeldas informaatika eriala eeliseid teise aasta informaatikatudeng Anett Klaanberg.
Milliseid samme võiksid juba nüüd astuda, et tulevikus selles valdkonnas edukas olla?
1. Osale programmeerimiskursustel ja tule tudengivarjuks. Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut pakub igal aastal huvilistele tasuta e-kursusi „Programmeerimise alused“ ja „Programmeerimisest maalähedaselt“, kus tehakse selgeks programmeerimiskeele Python põhitõed. Nelja aastaga on kursuse „Programmeerimisest maalähedaselt“ lõpetanud juba üle 5500 IT-huvilise.
Peale selle on sul võimalus tulla informaatika eriala õppurile tudengivarjuks ja teda õppetööl saata, et mõista, kas see eriala sobib sulle.
2. Kogu Tartu Ülikoolis õppimise kohta teavet messidel, konverentsidel ja lahtiste uste päeval, et kõik küsimused saaksid vastuse. Esimene võimalus TÜ-ga lähemat tutvust teha avaneb juba 30. novembril Robotexil, kus saad osaleda informaatika töötubades. Arvutiteaduse instituudi tudengid, kes osalevad projektis „Noored koodi“, õpetavad Robotexi töötubades looma virtuaalreaalsust ja avavad programmeerimise telgitaguseid.
3. Asu Tartu Ülikoolis informaatikat õppima. Informaatika bakalaureuseõppes saad tugevad alusteadmised programmeerimiskeeltest algoritmide, tehisintellekti, matemaatilise loogika ja keeletehnoloogiani. Need omakorda annavad hea aluse spetsiifilisemate tehnoloogiliste oskuste omandamiseks (pilvarvutused, arvutuslik neuroteadus jne). Tartu Ülikoolist saad Baltimaade kõige rahvusvahelisema IT-hariduse, mis annab tööturul konkurentsieelise.