FOTO: Shutterstock

Erinevad iPhone’i mudelid on alati olnud ihaldusväärsed ja populaarsed. Need on kallid, näevad head välja ja toimivad enamasti ka tarkvara poole pealt laitmatult, kuna nii raud- kui ka tarkvara tootjaks on sama ettevõte. Lisaks igapäevastele ja laialt kasutatavatele funktsioonidele aga peidab iPhone endas ka mitmeid lisavõimalusi, mida võib-olla nii palju ei teata, kuid mis on siiski olulised, kirjutab Mart Laanemägi tehnoloogiaportaalist Digitark. 

Üheks selliseks on Medical-ID. Mida see endast täpsemalt kujutab ja millises olukorras ka elu päästa võib, sellest nüüd täpsemalt räägingi.

Olemus

Rakenduse põhimõte on väga lihtne. See võimaldab isegi lukustatud ekraaniga telefonist vaadata selle omaniku terviseandmeid. Kuigi sellise info võib sinna kirja panna ka tavainimene, on see eriti oluline neile, kes põevad mingit sorti raskemat haigust, mis võib põhjustada ootamatuid komplikatsioone või ohuolukordi. Sellise situatsiooni tekkides saab abivajaja telefonist kiirelt järele vaadata, mis haigusega tegu on, ning näha ka muid vajalikke andmeid, nagu näiteks veregrupp jms.

Kasutamine

Medical ID info kuvamiseks tuleb lukus ekraanil Emergency nupule vajutada ning seejärel avada all paremal olev *Medical ID kirje. Seejärel kuvatakse kõik eelnevalt Healthi rakendusse sisestatud andmed, nagu näiteks kasutaja nimi, vanus, põetav haigus, allergiad, veregrupp jne. Aga lisaks ka hädaolukorra kontaktnumber – see võib-olla eriarsti telefon või muud sarnast.

Loe Digitargast kuidas Medical ID`d seadistada. 

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!