R, 31.03.2023

Taavi Kotka: tehisintellekt võiks olla valitsuskabineti liige

Janno Riispapp
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valitsuskabineti liikmena oleks tehisintellekt, mis ei lähtu emotsioonidest, vaid reaalsetest andmetest ja ennustustest, Taavi Kotka sõnul hindamatu.
Valitsuskabineti liikmena oleks tehisintellekt, mis ei lähtu emotsioonidest, vaid reaalsetest andmetest ja ennustustest, Taavi Kotka sõnul hindamatu. Foto: Baltic Mobile Congress

Riigi kogutud tohutuid andmemahte analüüsides võiks tehisintellekt peagi olla reaalne valitsuskabineti liige, ütles ettevõtja Taavi Kotka Vilniuses toimunud konverentsil «Baltic Mobile Congress».

«Digitaliseerumine ei mõjuta üksnes meie igapäevast elu, vaid see peaks ja muudabki ka kodanike poliitilist kaasatust, poliitilist administratsiooni ja kogu demokraatiat,» märkis Kotka.

«Juba praegu kogub riik kokku tohutuid andmemahte inimeste endi, töökohtade, majandusnäitajate ja kõige muu kohta. Meil on olemas see suur andmemaht, aga hetkel ei suuda inimene ise kõike seda ära analüüsida,» rääkis endine riigiametnik.

«Kui nüüd lasta iseõppiv tehnoloogia kogu selle andmestiku kallale erinevaid mustreid ja seoseid leidma, siis võimaldaks see hoopis teisel tasemel otsuste tegemise võimet,» selgitas Kotka. «Otsused, mis ei lähtuks emotsioonidest, vaid reaalsetest andmetest ja ennustustest. Valitsuskabineti liikmena oleks selline tehisintellekt hindamatu.»

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles