Tammist kutsus Huawei'd rajama Eestisse arenduskeskus

Rene Tammisti juhitud äridelegatsiooni kohtumistel Hiinas Shenzheni linnas avanesid mitmed koostöövõimalused Eesti majanduse arenguks – Hiina partnerite koostööhuvi Eestiga on tõsine.

FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist tutvustas Hiina visiidil Huawei asepresidendile Edward Zhou'le võimalusi ettevõtte arenduskeskuste rajamiseks Eestisse, pidades eeskätt silmas nutika linna lahendusi ja asjade interneti (IoT) lahendusi.

«Huawei tundis suurt huvi koostöö vastu e-riigi teenuste arendamiseks ning avaldas valmisolekut külastada Eestit tippjuhtkonna tasemel juba lähiajal,» ütles Tammist.

Huawei teeb Eestis koostööd Telia, Elisa, HITSA ning Dateliga.

Eesti ettevõtjaid koondav äridelegatsioon kohtus visiidi käigus ka Hiina suurima sõltumatu kullerfirma SF Expressi ning tehnoloogiahiiu Tencenti tippjuhtkonnaga. Kohtumistel jäi kõlama Hiina partnerite tõsine huvi koostöö vastu Eestiga, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM).

Kohtumisel Hiina tehnoloogiahiiu Tencenti maksekeskkonna WeChat Pay Euroopa tegevuse eest vastutatava Ashley Guoga selgitati Eesti ettevõtjatele Hiina populaarseima suhtlusvõrgustiku võimalusi Eesti ettevõtjate ning eeskätt just turismisektori äri edendamiseks.

«Tallink on juba alustanud ettevalmistustega WeChat Pay kasutamiseks, sest see on Hiina turistide eelistatud maksekanal välisreisidel. Kohtumisel tutvustati meile mitmeid võimalusi, kuidas riigid ja linnad on kasutanud WeChati võimalusi enda tutvustamiseks Eestit üha enam avastavatele Hiina turistidele – see on ka EASi turismistrateegia üheks uueks nurgakiviks,» märkis Tammist.

WeChat Pay kasutajate arv on ületanud miljardi inimese piiri ning uuringufirma Nielsen andmetel eelistavad 90 protsenti Hiina turistidest tasuda ka välismaal oma ostude eest kasutades Hiina päritolu mobiilseid makselahendusi.

Tammisti sõnul oli kohtumisel SF Expressiga jutuks suurima sõltumatu kullerfirma areng ja koostöö Eestiga läbi SF Expressi ja Omniva ühisettevõtte Post11.

«Üheskoos saame andmete parema majandamisega vähendada piiriüleses kaubanduses esinevat bürokraatiat – nii saaks Eesti olla jaotuskeskuseks nii Euroopa kaupadele Hiina suunal kui ka Hiina kaupadele Euroopa suunal,» selgitas Tammist.

SF Express käitleb aastas 1,86 miljardit pakki ning päevas pea 10 miljonit saadetist. Ettevõtte sõnul kasvab nende rahvusvaheline äri jõudsamalt kui kodumaine ning Hiina tärkava keskklassi nõudmistele vastu tulles on hoogsalt kerkimas ka Hiina impordimahud.

Tammist juhtis sel nädalal Eesti äridelegatsiooni, mis külastas Hiinas Shenzheni linnas toimunud kõrgtehnoloogiamessi China High-Tech Fair.

Tagasi üles