Sisuturundus

Robotexil saab TalTechi töötubades ehitada roboteid, programmeerida ja valmistada päikesepaneeli

FOTO: Robotex

TalTech korraldab Robotexil kolme päeva jooksul kokku 24 põnevat töötuba, kus tegevust jagub lastele, noortele ja ka vanematele. Ehitada saab erinevaid roboteid, valmistada päikesepaneeli ja panna end proovile programmeerimises.

Roboteid saab ehitada mitmetes töötubades. Näiteks saab ehitada valgusjärgijaroboti, kes sõidab valguse suunas. Sumorobotite töötoas aga koostatakse robotile programm ning lõpuks pannakse programmeeritud robotid jõudu katsuma sumorobotite turniiril. Folkrace’i töötoas valmistatakse ringrajaroboteid.

Rohelise energia töötoas saab ise ehitada päikesepaneeli. Osaleda saab ka mootorite juhtimise ja ettevõtluse töötoas ning programmeerida ARDUINO LEDCUBE´i.

TalTechi töötubade eesmärk on äratada laste ja noorte huvi robootika, laiemalt IT ja inseneeria vastu juba võimalikult varakult. Tegemist on äärmiselt targa meelelahutusliku programmiga, kus saab noortele näidata kui lihtne robootika tegelikult on ja et see on ka 6-aastastele täiesti jõukohane.

TalTechi töötoad on avatud juba reedel, 30. novembril kella 10-st ja viimane töötuba algab pühapäeval, 2. detsembril kell 16. Mõned töötoad on juba täis, seega tuleb kiirustada ja panna oma nimi kirja varakult. Vaata töötubade infot ja registreeru siin.

Robotexil saab sel aastal näha ka tehnikaülikooli tehnoloogisaavutusi nagu Iseauto, TalTechi tudengisatelliit, tudengivormel ning võistelda TalTech Folkrace´il. TalTechi boksi leiab Robotexil peahallis – sellest mööda vaadata pole võimalik!
 

Meediapäringud

Epp Joala

strateegilise kommunikatsiooni peaspetsialist

Tallinna Tehnikaülikool

tel 5 302 0231

epp.joala@taltech.ee

www.taltech.ee
 

FOTO: TalTech

Tagasi üles