Sisuturundus

Starship leidis Robotexilt tõelisi talente

FOTO: Jörgen Norkroos

Juba teist aastat korraldas Starship Technologies Robotex Internationalil võistlust Loomade Päästmine (Animal Rescue).

Starshipi loomade päästmise võistlus kutsuti ellu eesmärgiga näidata, kuidas iseliikuvad sõidukid täidavad igapäevaseid ülesandeid, vastates sellistele küsimustele nagu „Kus ma olen?“, „Kas ma seda otsingi?“ ja „Kuidas ma saan tagasi sinna, kust ma alustasin?“. Kui Robotexil keskenduvad paljud võistlused riistvara ehitamisele, siis rõhutab Starshipi võistlus eelkõige tarkvarapõhiseid lahendusi. Võistlus hõlmab tehisneurovõrkude kasutamist, millele tuginevad navigeerimisel iseliikuvad sõidukid, sealhulgas Starshipi robotid.

Starshipi loomade päästmise võistlusel on võistkondade ülesandeks ehitada robotid, mis suudavad linnamaastikku kujutaval laval leida loomad ja teha neist pildi. Võistkonnad, keda hindab Starship, saavad soorituse eest punkte. Peaauhinnale, milleks oli 10 000 eurot,  konkureerivad 2000 või enam punkti saanud võistkonnad. Sel aastal peaauhida küll välja ei antud, kuid talendikaid robotiehitajaid leidis Starship küll.

Starship Animal Rescue ülesanne koosneb 3 tasemest. Seekordsel võistlusel jõudsid 2 võistkonda teise tasemesse. Esimese taseme võitis 692 punktiga robot Meem, keda ehitas väga andekas noormees Koit Reinkubjas.

Teise võistkonna robot Brobot sai esimeses tasemes 425 punkti. Teisel tasemel sai Brobot 358 punkti ning Meem 124. Kui esimesel tasemel oli võistlejatel teada nii väljaku välimus kui ka loomade asukoht, siis teisel tasemel oli võistlejatele teada ainult väljak. Loomad pidid nad seekord ise üles leidma.

Starshipi asutaja Ahti Heinla: "Robotex 2018 läks edukalt ja tõusvas joones, nagu juba tavaks on saanud. Tore oli näha nii palju inimesi huvitumas põnevatest asjadest, mida Eestis tehakse, ning üksteisega mõõtu võtmas robotite ehitamisel. Starshipil oli ka seekord oma ülesanne Robotexil, mis on inspireeritud meie pakirobotite hingeelust, ja oli rõõm näha, et seekord jõudsid juba rohkem võistlejaid selles ülesandes edasi võrreldes eelmise aastaga."

Starship Technologies eesmärgiks on panna üha rohkem noori huvituma robootikast, julgustades robotite ehitamist ja tarkvaraprogrammeerimist, pakkudes mentorlust ja luues lõbusaid väljakutseid, kus lahendatakse elulisi probleeme. Robotex International on suurepärane võimalus ja koht, kus näidata iseliikuvaid seadmeid laiemale publikule ning demonstreerida nende sõidukitega seotud väljakutseid ja võimalusi.

Fotod Jörgen Norkroos

https://drive.google.com/drive/folders/1GTI56zL2ZB0uQN9n-vJM2HmyMhM0TOKX?usp=sharing
 

Tagasi üles