Elektritakso tõmbab koomale: kindlustusfirmad lõid noa selga

FOTO: Elektritakso

Elektriautodega taksoteenust pakkuv Elektritakso tõmbab äritegevust koomale ja lõpetas tegevuse Tallinnas, tuues põhjuseks viiekordseks kasvanud autode kindlustusmaksed.

«Detsembrist Elektritaksot enam Talinnas tellida ei saa. Tallinnast sundis meid lahkuma tööjõupuudus ja täiesti üle võlli kindlustushinnad,» teatas ettevõte sotsiaalmeedias.

Samas lubas ettevõte tugevdada oma tegevust nii Tartus kui Pärnus ja olla peatselt pealinnas tagasi. «Et siis juba suuremalt ja kõrgema tasemega teenust osutada!»

Elektritakso nimetas olukorda «katastroofiliseks» ja «kirve selga löömiseks», viidates asjaolule, et  kindlustused on tõstnud aasta jooksul taksokindlustuste hinda viiekordseks. Lisaks andis ta teada, et läheb sarnaselt äpitaksodega oma taksomeetrites üle süsteemile, kus ajatasu rakendub kogu sõidu vältel.

Firma juht Ermo Kontson ütles Autogeeniusele, et ühegi kindlustusfirmaga ei õnnestunud kokku leppida mõistlikes hindades ja seega on praegu ainuke lahendus tegevust oluliselt koomale tõmmata ning tühistama pidid nad ka mitmete uute Nissan Leafide tellimuse.

Ta viitas, et senine kindlustushind 1300 eurot auto kohta on muutunud 4600 euroks aastas. Kusjuures 2500 eurot sellest on kohustuslik liikluskindlustuse makse ja 2100 eurot kasko.

Tagasi üles