N, 7.12.2023

Jegorovi ettepanek: välismaalastele Eestist üleilmne tervise- ja pensionikindlustus (1)

Aivar Pau
, ajakirjanik
Copy
Rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov
Rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov Foto: Tairo Lutter / Postimees

Rahandusministeeriumi asekantsleri Dmitri Jegorovi hinnangul võiks Eesti hakata esimese riigina maailmas pakkuma välismaalastele nende tegevusasukohast sõltumatut vabatahtlikku sotsiaalkindlustust, mis sisaldaks nii ravi kui ka pensioni.

«Kui kas või üks protsent diginomaadidest seoks end digitaalselt meie sotskindlustusega, oleks meil sellesse panustajaid mitte 600 000, nagu praegu, vaid 1,2 miljonit,» toob Jegorov oma tänases Äripäevas avaldatud artiklis ühe näite.

Asekantsleri idee kohaselt oleks välismaalastel Eestile sotsiaalkindlustusmakset tasudes õigus ravikindlustusele ja tulevikus ka pensionile, kui nad on piisavalt kaua seda makset maksnud. 

«Meilgi, kes me Eestis elame, tekib õigus pensionile vaid 15-aastase staaži korral ja sama võiks pakkuda ka teistele. Ravikindlustuse puhul oleks tähtaeg mõistagi lühem, kuigi kindlasti mitte meie tavapärane 14-päevane ooteaeg,» kirjutab Jegorov.

Tema nägemuse kohaselt saab haigestumise korral pakkuda kindlustatutele  Eestis haigekassa kaudu rahastatud teenuseid. Kui välismaalased haigestuvad aga välismaal, siis saab riik pakkuda neile koostöös erasektoriga sama makse eest reisikindlustust.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles