Päevatoimetaja:
Kaido Einama

Järelvaadatav: paljastuvad e-residentsuse uued plaanid

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy

Postimees vahendas teisipäeval algusega kell 13:30 selle uudise vaates otseülekande Kadrioru Kunstimuusemist, kus president Kersti Kaljulaid ja e-residentsuse programmi eestvedajad tutvustavad ettepanekuid e-residentsuse uue versiooni loomiseks.

Niinimetatud «E-residentsuse valge raamat» sisaldab kokku 49 ettepanekut, kuidas muuta e-residentsuse programm tulusamaks, mugavamaks ja turvalisemaks.

«E-residentsus 2.0 valges raamatus esitatud ettepanekute elluviimise tulemusena peaks e-residentsusest saama laiapõhjaline ja läbimõeldud platvorm, kus toimub tihe majanduslik tegevus. Platvorm peaks võimaldama e-residentide kogukonna suhtlemist nii omavahel kui ka Eesti inimestega  ning aitama Eesti ettevõtjatel maailmas laiemalt oma teenuseid pakkuda,» rääkis e-residentsuse programmi juht Kaspar Korjus.

Alates 2018. aasta kevadest aitasid raamatu sünnile kaasa rohkem kui 100 inimest Eesti riigiasutustest, eraettevõtetest ja vabaühendustest. Raamat koosneb sissejuhatusest ja viiest peatükist, mis käsitlevad e-residentsusega seoses e-residentide ettevõtlust, õigusruumi, tehnoloogiat, kultuuri ja ühiskonda ning pikemalt ka küsimust, kes on üldse tulevane e-resident.

E-residentide kogukond kasvab hoogsalt: alates algusajast on e-residendiks saanud ligi 50 000 inimest 157 riigist, programmi kaudu on asutatud üle 6000 uue ettevõtte. E-residentsus on teeninud otseste maksude ja riigilõivude kaudu tasa programmi tehtud investeeringud ning toonud Eestile üle 10 miljoni euro netotulu.

Sellele lisanduvad kaudsemad tulud nagu e-residentide investeeringud ja turism, laiaulatuslik rahvusvaheline meediakajastus, Eesti ettevõtete eksport e-residentidele jm. Eriti hoogne on olnud kasv 2018. aastal, kui on lisandunud ligi pool e-residentide poolt loodud ettevõtetest ja laekunud kaks kolmandikku kogu senisest e-residentsuse toodud otsesest maksutulust.

Tagasi üles