L, 2.12.2023

Eesti kuulsaim e-sportlane Ropz: minu jaoks on see ikkagi töö

Aleks Lesk
, reporter
Facebook
Comments 4
Robin «ropz» Kool.
Robin «ropz» Kool. Foto: HLTV.org

Eesti kuulsaim e-sportlane Robin "Ropz" Kool rääkis saates «Ringvaade» lähemalt oma tegemistest mängu Counter Strike: Global Offensive tipptegijana.

18-aastane Kool on ennast kahe viimase aasta jooksul Saksamaa organisatsiooni Mousesports'i ridades mänginud maailma kõige kõrgemasse tippu ning võitnud nii mõnegi maineka turniiri. 

«Selle konkreetse mängu avastasin 3-4 aastat tagasi, aga selle mängu esimeste versioonidega tegin tutvust üle kümne aasta tagasi. Kuigi tavavaatajate jaoks võib tegu olla koleda tapmismänguga, siis minu jaoks oli see pigem lihtsalt lõbus viis aega veeta,» rääkis Kool.

Suured turniirid näevad noorel e-sportlasel välja umbes nii: «Esimestel päevadel tutvume kohaga. Võistlusel on alguses grupi faas, siis me ei mängi vaatajate ees. Veerandfinaalidest alates mängime kuni 10 000 inimese ees suurtes saalides.»

«Aastate pikkune kogemus on see, miks ma nii kaugele jõudnud olen. Vaimne ja füüsiline pool on ajaga tugevaks saanud. Füüsiliselt pean olema valmis tegema hiirega täpseid ning kiireid liigutusi. Lisaks pean suutma valida olukorrale vastavalt sobivat positsiooni,» seletas Kool.

«Me oleme oma meeskonnaga maailmas 5-6 parema hulgas, hooaja jooksul olime korraks ka tabelis teised, aga eesmärk on saada parimateks. Selle juurde kuulub ka igapäevaselt seitse tundi harjutamist, see on ikkagi töö,» lausus Kool.

Eestlase meeskonna järgmine suurem katsumus leiab aset jaanuaris, kui eesmärgiks on pääseda kvalifikatsiooniturniirilt edasi maailma suurimale turniirile ehk Majorile, mille auhinafondiks on miljon dollarit.

Facebook
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles