Video: naljad Savisaare tellitud õppemängu ümber said uut hoogu
Lisatud Savisaare kommentaar

Metroo Tallinnas?

FOTO: Kuvatõmmis

Sotsiaalmeedias on  kulutulena levima hakanud järjekordne video, mis tõestab taaskord,  kui jaburaid vigu on täis veerand miljonit eurot  maksumaksja raha maksma läinud õppemäng, mille aastate eest tootis poliitik Erki Savisaare firma.

Eestit ja selle e-lahendusi tutvustama pidanud mäng «Uos väidab muu hulgas, et Tallinnas on metroo. Siinne linnavaade meenutab pigem Põhja-Korea pealinna ning mängus on inimestel komme liinibussis ära surra. Lisaks on mäng täis rohkelt tehnilisi vigu ja varastatud karaktereid (Looney Tunes) ning heli.

Mängu puudustest on äsja valminud selline video:

Mängu tegi aastal 2015 valmis Tartu tarkvarafirma Skisosoft ning selle tellijaks oli Erki Savisaarega seotud MTÜ Ekuubis.

On arvatud, et selline mängu loomise tegelik hind ei oleks pidanud jääma 50 000 euro kanti.

KOMMENTAAR
Erki Savisaar

UOS on tasuta Interntipõhine multiplayer 3D rollimängul baseeruv õppekeskkond. Õpikeskonnaks on väljamõeldud maailm, kus saab õppida, mis on ID-kaart, kuidas ID-kaarti taotleda, mis on pangakaart, kuidas seda kasutada.

UOS on valminud MTÜ EKuubis vedamisel Euroopa Struktuuri- ja investeerimisfondide toetusel 2013. aastal. Mäng sai loodud 2011 aasta parimate praktikate järgi ning tänaseks on seal erinevaid õpiprotsesse käivitatud üle 250 tuhande korra.

Loomulikult on tehnoloogia kaheksa aastaga edasi arenenud ja mäng vajaks ajaga kaasas käimiseks värskenduskuuri ning uusi võimalusi. Kutsun kõiki mõtlema innovaatiliselt ja leidma lahendusi, kuidas tutvustada digimaailma noortele ning kuidas viia Eesti E-Teenused rahvale lähemale ja tutvustada Eestit maailmas.

Tagasi üles