Eesti firma esitleb USAs maailma suurimal tehnoloogiamessil elektrirula

Blurby asutaja ja tegevjuht Ivari Kull esitleb CESil elektrirula.

FOTO: Andres Einmann

Elektrirulasid ja nutitelefonide tarvikuid tootev Eesti ettevõte Blurby osaleb sel aastal Ameerika Ühendriikides Las Vegases maailma suurimal tehnoloogiamessil CES 2019.

Las Vegase tehnoloogiamessil osalejate hulka pääsemine tähendab ühe firma jaoks kvaliteedimärki, kuna lihtsalt niisama CES igat soovijat messile ei lase. Blurby soovis CESil osaleda juba eelmisel aastal, kuid siis ettevõte sinna veel ei pääsenud. Pärast taustakontrolli oli Blurbyle sellel aastal messi uks avatud.

Blurby asutaja, omanik ja tegevjuht Ivari Kull ütles Postimehele, et CESil osalemine on esimese päeva jooksul juba andnud palju kasulikke kontakte.

«Tundub, et CESil osalemine on kindlasti kasulik ettevõtmine, kuna meie toodete vastu on huvi tundnud paljud ettevõtted, muu hulgas näiteks Filipiinide ja Jaapani firmad. Kas me CESile ka edaspidi tuleme, otsustame siis, kui mess on läbi ja kokkuvõtted tehtud. Kuid praeguse seisuga tundub, et CES tasub igal juhul ära,» rääkis Kull.

CESil osalemise kulud on firma jaoks mõnikümmend tuhat eurot.

Blurby toodetest on CESil enim huvi tuntud elektrirula vastu. Rula toodetakse Hiinas Shenzenis. Rula tootmine algas alles eelmisel kuul, seega ei ole ettevõte jõudnud neid veel eriti müüa. Hiina tehas on võimeline tootma esialgu kuni 300 elektrirula kuus.

Blurby elektrirula.

FOTO: Andres Einmann

Ivari Kulli sõnul toob Blurby rulade tootmise võib-olla Hiinast Euroopasse, tõenäoliselt Ungarisse. Blurby peakontor jagunebki Tallinna ja Budapesti vahel.

«Eestisse ei ole mõtet tootmist tuua, kuna siin puudub kahjuks vajalik oskusteave. Ungaris on mitu autotehast ja seal on vastava ala spetsialistid olemas,» rääkis Kull.

Blurby rulal on rihmaülekanne, mitte rattasisene mootor, mis teeb seadme töökindlamaks.

FOTO: Andres Einmann

Blurby elektrirula tippkiirus on 35-40 km/h. Elektrimootor on suuteline saavutama ka suuremat kiirust, kuid ohutuse huvides on rulale pandud peale kiirusepiiraja. Rula on võimeline läbima ühe laadimisega 30 kilomeetrit. Akude täislaadimine võtab aega umbes kolm tundi.

Blurby elektrirula maksab umbes 500 eurot, märtsist saab seda osta ka Eestist.

Tagasi üles