Samsungi uus tippmobiil Galaxy S10 näeb ilmavalgust 20. veebruaril

FOTO: Samsung

Maailma suurima tehnoloogiaettevõtte Samsungi selle aasta tipptelefon Galaxy S10 näeb ilmavalgust 20. veebruaril San Franciscos toimuval esitlusel.

Ürituse kutse sisaldab endas loomulikult numbrit 10, kuid sellel kujutatud mobiilidetail näib viitavat eelkäijaga võrreldes veelgi kitsamatele raamidele ekraani ümber. Kujutisel toodud ekraani müravabadus võib muidugi viidata ka sellele, et mingisuguseid sälke selle telefoni esikülje ülaosas enam olema ei saa ja ka selfie-kaamera on peidetud märkamatult ekraani alla, et mitte hävitada selle kasulikku pinda.  

Pakutud on siiski ka varianti, et esikaamera saab seadmel olema keskse sälgu asemel ühes ülanurkadest, nagu sellel pildil:

Üsna kindel ollakse kuulujuttudes ka selles, et Samsung on loobumas iiriseskannerist ja selle asemel tuleb Huaweiga sarnaselt ekraani alla paigaldatud sõrmejäljelugeja.

Kokku peaks tulema esitlemisele uue mudeli kolm versiooni: S10, S10+ ja S10 Lite (E), ekraani diagonaaliga vastavalt 6,1, 6,4 ja 5,8 tolli. Viimane mudel S9 oli diagonaaliga 5,8 tolli.

Pole välistatud, et esitletakse ka esimest 5G-toega mobiili ning miks mitte ka kaua oodatud kokkuvolditavat seadet nimega Galaxy F (foldable).

Päris kindlalt on S10 tarkvaraplatvormiks Android 9.0 Pie, RAMi näitaja peaks olema 6 GB ning aku mahutavuseks 3500 mAh.

Tagasi üles