![Lekkinud on enam kui 21 miljonit parooli.](http://f9.pmo.ee/xxHmYt7ZPCwuS_YCma57Eh5gO7w=/1442x0/filters:format(webp)/nginx/o/2016/02/12/5039081t1h4903.jpg)
Küberturvalisuse ekspert Troy Hunt teatas Twitteris, et temani on jõudnud andmebaas 773 miljoni lekkinud e-posti aadressi ja 21 miljoni unikaalse parooliga.
Küberturvalisuse ekspert Troy Hunt teatas Twitteris, et temani on jõudnud andmebaas 773 miljoni lekkinud e-posti aadressi ja 21 miljoni unikaalse parooliga.
Möödunud nädalal juhtisid mitmed inimesed eksperdi tähelepanu sellele, et populaarses pilveteenuses Mega on enam kui 12 000 faili ja 87 gigabaidi jagu informatsiooni e-maili aadresside ja paroolide kohta.
Riigi infosüsteemi ameti intsidentide lahendamise osakond (CERT-EE) paneb praegu andmeid kokku, kuid kuna neid on väga suur hulk, võtab analüüs aega.
«Seetõttu ei oska me täna veel öelda, kas ja kui palju eestlasi leke puudutab,» ütles RIA kommunikatsioonijuht Helen Uldrich.
CERT-EE juhi Tõnu Tammeri sõnul tasub parooli või e-posti võimaliku lekkimise või ka kahtluse korral esmalt muuta enda parooli ning kontrollida üle, kas parool või e-posti aadress on lekkinud. Seda saab teha siin.
Õigeaegne reageerimine ehk paroolivahetus vähendab edasist andmete levimise ja kuritarvitamise riski.
Enda kontode kaitsmiseks tasub järgida lihtsaid reegleid:
• Kasutada erinevates keskkondades erinevaid turvalisi paroole
• Kasutada kaheastmelist autentimist
• Paroole ega kontoga seotud infot ei tohi teistega jagada
• Kasutada paroolihaldurit, mis aitab iga veebilehe jaoks genereerida unikaalse parooli (nt LastPass ja 1Password)