Ta on loonud ka pildi, millel näha YouTube'i kanal olukorras, kus ELi plaanitavad seadused juba kehtiksid:
Google väidab, et on viimase 12 kuu jooksul maksnud ELis asuvatele YouTube'i sisu omanikele 800 miljonit eurot autoritasusid. Muusikatööstused on teeninud samal ajal reklaamituludena 1,5 miljardit eurot.
Euroopa Parlamendi pakutud seaduse versioon võib Google’i ähvardusel sellisel kujul ohustada ka sadu tuhandeid töökohti, Euroopas asuvaid autoreid, ettevõtteid, esitajaid ja kõiki, kes on nende palgal.
Google tahab, et teenused, mis teevad kõik endast oleneva, et autoriõiguste omanikke kaitsta, ei peaks ilma vastava teavituseta olema vastutavad autoriõiguste rikkumise eest.
«Miks otsustasime teie poole pöörduda? Selleks ajaks, kui enamik inimesi seaduse mõjust teada saab, on seadus juba jõustunud. Meie loodame, et õigel ajal dialoogi alustades leiame kõigi jaoks parema lahenduse,» selgitas Google kampaania alustamist.
Euroopa Parlamendis on seadusemuudatused hetkel nn triloogide faasis, kus teemat arutatavad Euroopa Komisjon, liikmesriigid (nõukogu) ja Parlament. Kuna Euroopa Nõukogu ei ole üksmeelele jõudnud, siis lükkus edasi tänaseks plaanitud läbirääkimiste voor. Google'i viidatud artiklid 11 ja 13 said koguni 11 liikmesriigi blokeeringu osaliseks ja neid ähvardab nüüd eelnõust väljaheitmine.
KOMMENTAAR
Justiitsministeeriumi pressiesindaja Kristin Rammus
Asja tuumaks on jätkuvalt direktiiv autoriõiguste kohta digitaalsel ühtsel turul (ehk nn DSM direktiiv), täpsemalt selle artiklid 11 ja 13. Need on kogu autoriõiguse reformipaketi avaldamisest 2016. aasta sügisel kõige enam diskussioone tekitanud ja neid võib pidada kõige vastuolulisemaks osaks selles direktiivis.
Lühidalt:
• Artikkel 11: ajakirjandusväljaannetele loodav autoriõigusega kaasnev õigus
• Artikkel 13: kohustused infoühiskonna teenusepakkujatele
Erinevad sidusgrupid on paari aasta jooksul pidevalt teemat nende artiklite osas tõstatanud, et oma huvide eest seista. Ja kuna DSM direktiiv on hetkel Euroopa Liidu institutsioonides nn kolmepoolsete läbirääkimiste (triloogide) faasis, siis on ilmselt antud juhul tegemist taas diskussiooni tõstatamisega ühe sidusgrupi (Google) poolt, et endale sobiv lahendus kõnealustele sätetele saada.