Video: Amazoni uued pakirobotid on peaaegu identsed Eesti Starshipi robotitega

Amazon Scout.

FOTO: / AP

Amazon on hakanud katsetama uusi pakiroboteid nimega Scout, mis meenutavad oma disainilt vägagi Eesti idufirma Starship valmistatud roboteid.

Amazon on vaid üks paljudest uutest osalejatest ülemaailmses pakirobotite arendamise võidujooksus. Sarnaste lahenduste loomisega tegelevad tänapäeval lisaks arvukatele idufirmadele ka mitmed suurtootjad nagu Pepsi ja Domino's Pizza. Eesti Starship oli aga valdkonna teerajaja ning tänapäeval tuntud üle kogu maailma.

Starshipi robot

FOTO: Ints Kalnins / Reuters

Starship ütles väljaandele The Verge, et neil on hea meel, kui teised ettevõtted rakendavad nende loodud tehnoloogia potentsiaali. Iduettevõtja ja investor Allan Martinson leidis aga oma Facebooki lehel, et intellektuaalse varaga tegelevatel advokaatidel on tõenäoliselt nüüd üksjagu tööd. Samuti leidis Martinson, et vaatamata oma ressurssidele ei jõua Amazon ilmselt niipea Starshipile järgi.

Amazon katsetab hetkel kuute Scout robotit Snohomishi maakonnas, Washingtonis. Robotid toimetavad pakke «töötundidel» esmaspäevast reedeni ning neid saadab alati inimene.

Tagasi üles