Esimese aasta 11 000 hoonet on üldplaani mõttes kõige konservatiivsem kava. Paaril järgmisel aastal peaks ehituse tempo vähemalt kahekordistuma. Kõige intensiivsem võrgu ehituse aeg peakski jääma projekti viimase kolme aasta sisse.
Millised on kliendi valikud, millele tähelepanu võiks osutada? Kui näiteks soovitakse samal ajal kasutada nii Telia kui Elisa teenuseid, kas siis sellest lähtuvat võiks tellida endale koju rohkem kiupaare ja kas selle eest peaks sel juhul maksma 2x200 eurot liitumistasu?
Üldise loogikana maksab iga ühenduse aktiveerimine tasu. Esimese operaatori liitmine maksab 199 eurot. Täiendavate operaatorite liitmise hinnakiri on veel selgumisel. Tõenäoliselt on see odavam kui 199 eurot, aga hetkel on mitme ühenduse tüübi hinnastamisest vara rääkida. Hinnakiri on selge märtsi lõpuks.
Täpsustan, et see puudutab ainult olukorda, kui on soov samal ajal kasutada rohkem kui ühe operaatori teenuseid. Ühelt teenusepakkujalt teisele üleminekul ehk teenusepakkuja vahetamise eest Elektrilevi kliendilt tasu ei võta.
Käiks selle ka üle, kuhu täpselt kaabli ots jõuab selle 200 euro eest. Näiteks 2-korruseline maja ja telekat on plaanis vaadata maja teisel korrusel – kuhu teie kaabli veate ja kas saab tellida eraldi raha eest ka teisele korrusele (kui viite esimesele)? Kas augu maja seina teete teie või see on kliendi töö?
Kaabli toome hoone konstruktsioonini ning kasutame selleks ühte standardset tehnilist lahendust. Tuppa viimiseks anname kaasa vajaliku kaabli, et see jõuaks soovitud kohta. Kaabli otsa täpne asukoht kooskõlastatakse kliendiga, kuid siin tuleb arvesse võtta nii kliendi soovi kui tehnilise lahenduse võimalust ehk arvestada tuleb mõlemaga ning leida mõlemaid pooli rahuldav asukoht. Augu seina puurimise saab teha klient ise, meie poolt tuleb kaasa vastav juhend, kuidas seda teha ning mida silmas pidada. Selle töö saab ka Elektrilevi või sideteenuse operaatori käest tellida.