Lekked: selline on Samsungi selle aasta tippmobiil

S10 ja S10+

FOTO: All about Samsung

Täpselt kahe nädala pärast 20. veebruaril esitleb Lõuna-Korea tehnoloogiahiid Samsung San Franciscos ja Londonis oma selle aasta tipptelefoni Galaxy S10.

Postimees on sündmust Londonis kohapeal kajastamas, ent hetkel paneme kokku kõik infolekked ja kuulujutud selle juubeliseadme omadustest. Tänavu möödunud ju 10 aastat päevast, mil Samsung andis välja oma esimese S-seeria tipptelefoni.

Üsna kindlalt tuleb esitlemisele kolm mudeli versiooni S10E, S10 ja S10+ ning viimasest lisaks nähtavasti ka esimene 5G-versioon.

Mida tänaseks ennustatud on? Esiteks sälgu- ehk kulmuteema – see on see kasutu ala avaekraani ülaosas, kus asuvad kuular, lähedussensor ja selfi-kaamera. Pea kõik fotod räägivad kindlalt seda, et Samsung on vähemalt kaameraava viinud ära täiesti paremasse nurka ja seda kõigi kolme mudeli puhul:

Tundub ka, et ekraani ülemine ja alumine must servaala on läinud veel kitsamaks ja nii on puutetundlikku ala saadu eelkäijaga võrreldes veelgi juurde.

Vägagi oluline uuendus või õigemini tagasiminek tundub olevat ka asjaolu, et vähemalt ühel S10 versioonidest (tõenäoliselt väikseim S10e) ekraan ise ei ole enam kumerate servadega - nö edge-lahendus on kadunud. See peaks eriti meeldima näiteks mänguritele, kuna peegeldused ja kumerused on selle tegevuse juures pigem vastunäidustatud.

S10e puhul on arvatud, ekraani suuruseks saab olema 5,8 tolli ning värvivalikus on valge, must ja roheline. Põhikaameral paistab piltide põhjal olema kaks objektiivi, nii et hägustatud taustaga fotosid saab jätkuvalt edukalt teha. Aku mahutavuseks on sellel versioonil 3100 mAh ning sõrmejäljelugeja on paigaldatud sisselülitamise nupu sisse. Veel: RAM 6GB, ROM 128GB ning hind 750 eurot.

Kui siit hüpata suurima versiooni ehk S10+ peale, siis selfie-kaameraid on sellel kaks (ikka bokeh-efekti tarvis) ning ka need on paigutatud esiekraani paremasse ülanurka. Põhikaameraid on  nii S10’l kui S10+’il kolm nii et kuulujutud neljast kaamerast ei paista selle S10 ühegi versiooni puhul tõele vastavat.

On arvatud, et S10+ võib vingeima versiooni puhul omada koguni kuni 1TB sisemist salvestusmälu ja operatiivmälu võib küündida isegi 10Gbni, aku mahutavuse tipp-pakkumiseks on hetkel 5000mAh. Ekraani diagonaal peaks seadmel olema vägagi suur 6,7 tolli.

Sõrmejäljelugeja on neil kahel versioonil - S10 ja s10+ -paigaldatud ekraani alla, nagu eelkäijal S9-lgi. Selle tootjaks on uutel mudelitel Qualcomm ning parema reageerivuse ja turvalisuse saavutamiseks kasutab see nüüd ultraheli tehnoloogiat. Paraku välistab selline lahendus ekraanikaitse(kilede) kasutamise.

Loomulikult on kõik kolm versiooni USB-C sisendiga kiirlaadimise funktsiooniga, säilinud on sisend kõrvaklappide jaoks ning ekraanitehnoloogiaks on ikka AMOLED.

S10

FOTO: All about Samsung

Mis tarkvarasse puutub, siis on rohkelt kõneainet tekitanud uus rakendus nimega Samsung Blockchad Keystore – ehk siis virtuaalne rahakott krüptoraha, näiteks Ethereiumi tarvis. Päris kindlasti enamus inimesi krüptorahadega jännata ei taha, nii et meie sellel teemal pikemalt ei peatu.

Küll aga hindadel. Nagu eespool öeldud, võib tagasihoidlikuim S10e maksta 779 eurot. Tavaline S10 peaks saama alguses külge hinnalipiku 929 eurot (suurema mäluga variandid kuni 1179 eurot) ja suurim S10+ kuni 1299 eurot.

Kuid me oleme sisenemas viienda põlvkonna mobiilsidetehnoloogia ehk 5G ajastusse ning võib üsna kindel olla, et S10+ tuleb välja ka 5G toega versioonina. Selle hind võib olla koguni 1599-1800 eurot.

Tehnilises võrdluses peaksid olema näitajad järgmised:

 Galaxy S10EGalaxy S10Galaxy S10+
Operating SystemAndroid 9 Pie

One UI

Android 9 Pie

One UI

Android 9 Pie

One UI

Display5.8-inch

Flat

Super AMOLED

6.1-inch

Curved

Super AMOLED

6.44-inch

Curved

Super AMOLED

ProcessorSnapdragon 855 or Exynos 9820Snapdragon 855 or Exynos 9820Snapdragon 855 or Exynos 9820
Rear CamerasTwoTwoThree
Front CamerasOneOneTwo
Battery3,100 mAh3,500 mAh4,000 mAh
Tagasi üles
Back