Selgus e-residentsuse programmi uus juht

Ott Vatteri sõnul on e-residentsuse programm alles hoogu sisse saamas.

FOTO: EAS

Eesti e-residentsuse programmi nõukogu valis programmi juhina jätkama Ott Vatteri, kes pärast Kaspar Korjuse lahkumist täitis programmi ajutise juhi kohuseid.

Vatteri sõnul näeb oma peamise eesmärgina e-residentsusest tõusva tulu kasvatamist  Eesti jaoks 50 protsendi võrra.

«Kuigi e-residentsus on kasumlik Eesti riigile juba täna, võiks Eesti otsene tulu iga uue e-residendi pealt kasvada vähemalt poole võrra,» ütles Vatter rõhutades.

Vatteri hinnangul ei ole Eesti jaoks kõige olulisem e-residentide hulk, vaid et sünniks kasulik ja huvitav koostöö e-residentide ja riigi vahel.

Majandusministeeriumi IKT-asekantsler Siim Sikkut kommenteeris Vatteri ametinimetamist sooviga, et e-residentsusest peab sündima järjest rohkem kasu meie ettevõtjatele ja maksutulu kaudu kõigile Eesti inimestele. «E-residentsuse programmi uuelt juhilt ootan selle elluviimist,» sõnas asekantsler.

E-residentsus sai ametlikult alguse 2014. aastal Taavi Kotka, Siim Sikkuti ning Ruth Annuse Arengufondi konkursile esitatud ideest. Programmi väljatöötamist ja käivitamist asus aga vedama Kaspar Korjus.

E-residendid on loonud Eestis üle 6000 ettevõtte ning 2018. aasta lõpuks oli e-residentsus teeninud Eestile 10 miljonit eurot kasumit.

Tagasi üles