Huawei uus tipptelefon: kõik, mida praeguseks teame

Huawei P30 Pro

FOTO: Internet

Maailmas üha suuremat turuosa haarav Hiina tehnoloogiagigant Huawei tõmbab juba järgmisel teisipäeval Pariisi toimuval esitlusel katte oma selle kevade tipptelefonil P30. Uurime, mida infokanalid on seade kohta seni lekitanud.

Nagu tavaliselt, on seadmest tulemas lisaks põhimudelile veel vähemalt kaks versiooni: Lite ja Pro.

Võimsaim P30 Pro on mitteametliku eelinfo kohaselt ülisuure 6,47-tollise ekraaniga, mille resolutsioon 1080x2340 pikslit. Väidetavalt ei ole selle mudeli kumerate servadega ekraani tootjaks ei keegi muu, kui Huawei suur konkurent Samsung. Nimelt otsustas Huawei ekraanitarnijat vahetada ja osta neid nüüd LG asemel Samsungilt.

P30 Prol põhikaameral on kolm objektiivi: 40-megapiksline põhikaamera (f/1.6), 20-megapikline lainurkkaamera (f/2.2) ja 8-megapiksiline telefotokaamera (f/3.4). Tõsiselt vinge tõotab tulla aga selle mudeli selfie-kaamera, mis on väidetavalt lausa 32-megapiskline.

Põhitarkavaraks on P30 Prol uusim Android P ning aku mahutavuseks võimas näitaja 4200 mAh. Salvestusmälu peaks olema minimaalselt 128 GB ning RAMI 8 GB.

Mis puutub põhimudelisse, siis selle ekraan peaks olema 6,1-tollise diagonaaliga, RAMi on 6 GB, põhimälu 128 GB, aku mahutavust 3650 mAh. Kaamerad peaksid olema üsna sarnased Pro-mudelile.

Protsessoriks on mõlemal seadmel Huawei enda toodetav kaheksatuumaline HiSilicon Kirin 980. Mis veel ekraani puutub, siis selle nö kulm või sälk on muutunud eelkäijatega võrreldes märgatavalt väiksemaks ning võtnud tilga kuju.

Jätkuvalt on tegemist veekindlate seadmetega ning vähemalt Pro-mudelil on võimekus laadida juhtmevabalt ka teisi seadmeid  - näiteks kõrvaklappe ja nutikellasid.

Kogu täpsem informatsioon juba nädala pärast.

Tagasi üles