Uus sari Kanal 2 eetris! «Punane sekund» ja Madis Kimmel asuvad uurima Eesti traagilisi liiklusõnnetusi

Madis Kimmel saate "Punane sekund" eetris

FOTO: Kanal 2

Kanal 2 eetrisse jõuab juba kolmapäeva õhtul uus saatesari «Punane sekund», milles võetakse põhjalikku analüüsi Eesti teedel juhtunud traagilised liiklusõnnetused ja tehakse selgeks võimalused nende ennetamiseks.

«Miks rasked liiklusõnnetused juhtuvad? Kuidas oleks võimalik neid ära hoida?»  - need on peamised küsimused, millele koostöös maanteeametiga valmiv saatesari koos asjatundjatega vastuseid otsib.

«Minu jaoks peitub «Punase sekundi» kurat detailides,» räägib saatejuht Madis Kimmel. «Näiteks koolipoiss, kes tuli kaaslastega ekskursioonilt, jõudis maakohas bussilt maha ja hakkas üle maantee jooksma....  Või teine näide, samuti koolilaps, kes läks rohelise tulega üle tee, märkamata, et roheline tuli on ka parempööret tegevale veoautole. See laps lohises 150 meetrit auto rataste all.»

Madis Kimmel

FOTO: Kanal 2

Kimmeli sõnul iga saates käsitletava õnnetuse taga inimese või mitme inimese traagiline lõpp.

«Mõne õnnetuse puhul tabasin end küsimast: kas see ongi looduslik valik? Jõudsin kiiresti ka vastuseni, et nii see ei ole. Küll aga on palju asju, mida me õnnetuse ärahoidmiseks teha saame, mitte ainult autojuhid, vaid iga liikleja,» lisab ta.

Kolmapäeva õhtuti kell 20.30 eetrisse jõudvas «Punase sekundis» kajastatavad traagilised tõestisündinud liiklusõnnetused näitavad, et sündmuste ahel, mis viib liikluses tervise või elu kaotuseni, on katkestatav.

Meil on alati võimalus teha paremaid valikuid, nii jalakäija, sõidukijuhi kui reisijana. Kuid me ei tee alati parimaid valikuid. Ja mõnikord saavad kokku liiga mitu halba otsust.

Saatejuht Madis Kimmel katsetab oma nahal, miks ja kuidas ohtlikud olukorrad tekivad.  Muu hulgas analüüsitakse kokkupõrkeid rongiga,  maanteedel kihutamist ja jalakäijatega juhtuvaid õnnetusi  ning jalgrattaõnnetusi linnaliikluses.

Kõik saated on järelvaadatavad ka Postimehe tehnikaportaalis.

Tagasi üles
Back