FOTO: iStock

Apple’i iOS 12.0 operatsioonisüsteemiga tuli kaasa suurepärane funktsioon Screen Time, mis oli algselt mõeldud iPhone’i või iPadi kasutaja nutiharjumuste väljaselgitamiseks. Tegelikult on aga tegu suurepärase vahendiga lapse nutiharjumuste kujundamisel ja vanemliku kontrolli seadmisel lapse nutiseadme üle, kirjutab Erki Oras tehnoloogiaportaalist Digitark.

Screen Time’i aktiveerimiseks tuleb avada telefoni või tahvli sätted ja valida sealt Screen Time-alajaotus. See pakub erinevaid võimalusi lapse nutisõltuvus (kui see juba tekkinud on) kontrolli alla saada. Aga veel parem on see aktiveerida juba enne kui laps seadme enda kätte saab.

Screen Time’i all on omakorda mitu kasulikku alajaotust. Aga alustame otsast.

Downtime

Esimene punkt Downtime võimaldab määrata aja, mille jooksul laps saab kasutada ainult neid rakendusi, mida teie talle lubate. Paraku saab siin määrata ainult ühe ajaperioodi, niiet parem on see sättida ajale, millal laps peaks oma voodis rahulikult magama. Apple on siin ise lubatud rakenduste hulka määranud telefonikõned, sõnumid, FaceTime’i ja kaardirakenduse kuid iga kasutaja saab neid ise muuta.

App Limits

Selles alajaotuses saab määrata kui kaua ööpäevas võib erinevaid rakenduste gruppe (mängud, sotsiaalmeedia, video jms) kasutada. Kuigi siin ei saa määrata spetsiifilisi rakendusi, siis piisab täiesti ka sellisest lähenemisest, et laps õpiks oma ajaressursse tõhusamalt kasutama.

Loe edasi Digtargast.

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!