Silmeti juht vabastati ametist

Silmet.

FOTO: SCANPIX

USA omanikfirma vabastas ametist Sillamäel väärismetalle tootva ettevõtte NPM Silmeti pikaaegse juhi Signe Kase.

«Teatame käesolevaga, et proua Signe Kask ja Neo Performance Materials on jõudnud sõbralikule kokkuleppele, et Signe lahkub NPM Silmeti tegevdirektori ja juhatuse liikme kohalt,» seisab hiljuti koostööpartneritele ja töötajatele saadetud kirjas.

Signe Kask töötas ettevõttes kaheksa aastat.

Ettevõte andis ka teada, et otsib järgnevatel kuudel aktiivselt uut tegevdirektorit. Seni juhib ettevõtte tegevust juhtkomitee, kuhu kuuluvad Jeff Hogan (C&O), Frank Timmerman (haruldased metallid) ja mitmed Silmeti juhtkonna liikmed. Lisaks sellele on Neo nimetanud Doug McInnesi NPM Silmeti tegevdirektori kohusetäitjaks ja juhtkomitee liikmeks.

McInnes hakkab NPM-i teatel olema Silmetis kohal igas kuus mitu nädalat ning «tegeleb aktiivselt Silmeti igapäevase juhtimise, strateegiliste prioriteetide ja kulude kokkuhoiu projektidega». Hetkel on ta Koratis Tais asuva Neo magnetpulbri tootmisüksuse tegevjuht.

Silmeti omanikfirma pole täitnud Eesti riigi ees võetud kohustust toimetada välismaale tootmisjääkidena tekkinud radioaktiivsed jäätmed. Hetkeseisuga on Silmeti territooriumil ligi 600 tonni uraani ja tooriumi sisaldavaid jäätmeid. Plaanist segada need jäätmed põlevkivituhaga ja kasutada tekkinud tuhakivi Sillamäe sadamate kaide ehitamisel on ettevõte loobunud.

Tagasi üles