Telia teleteenust ootab ees suuremat sorti raputus

Telia.

FOTO: Jessica Gow/TT / TT NEWS AGENCY

Eesti suurim telekomiettevõte Telia asub alates juunist oma teleteenustes ellu viima kapitaalseid muudatusi, nende hulgas kaob näiteks mobiilse TV-teenuse nimi MINU.TV.

Kui praegu pakub Telia kahte erinevat teleteenust – Telia TV ja MINU.TV –, siis edaspidi moodustub neist ühtne Telia TV teenus, mida on muu hulgas võimalik vaadata ka mobiilis ja arvutis. See on peamine muudatus.

Uuenduse käigus muutuvad ka pakettide nimetused ning kanalite nimekirjad. Tekib kolm paketti: ligi 30 kanaliga Mini, 75 kanaliga Standard ja 160 kanaliga Premium. Kuutasud on neil vastavalt 6, 16 ja 39 eurot ning kõiki neis kanalites pakkuvaid kanaleid saab vaadata ka mobiilis või arvutis – korraga vastavalt kahel, kolmel ja viiel ekraanil.

Paraku toob muudatus kaasa ka selle, et senise minuTV kanalivalik muutub kõige odavama paketi puhul veidi kesisemaks. 

Kui Telia kliendil on praegu tellitud näiteks 6-eurone põhipakett ja 5-eurone salvestusteenus, siis saab ta selle eest vaadata tasuta MINU.TV-s 35 telekanalit, mitmeid sarju ja filme. Uue Minipaketi puhul mobiilis ja arvutis vaadatavaid telekanaleid 27, muu hulgas kaob sellest valikust ära Eurosport 2.

Kui kliendil eraldi tellitud Telia TV lisateenused Salvestamine ja Lastenurk, siis pärast teenuste uuendamist jäävad need endiselt kehtima. Lisaks saab hakata saateid soovi korral vaatama ka nutitelefonis, arvutis ja sülearvutis.

Lisaks eraldab Telia oma teleteenuse selle kasutamiseks vajalikust internetiteenusest: Telia TV vaatamiseks vajalike nõuetekohase internetiühenduse ja seadete olemasolu eest vastutab klient ise. See tähendab muu hulgas seda, et ainult teleteenuse tellimisel ei anna Telia uutele klientidele kaasa tasuta alusinternetti selle kasutamiseks – vanadel klientidel jääb see alles.

Telia hakkab uuendusi järk-järgult ellu viima alates 3. juunist.

Mis puutub teisi muudatusi, siis peagi on Telial valmis hetkel juba käimasoleva saate pausile paneku funktsioon – sarnane funktsionaalsus on näiteks olemas juba aastaid Viasatil. Samuti on valmimas «Otsi» funktsioon, millega on telekavast võimalik leida saatenime, näitleja nime ja muud infot. Kõikidele uue Arris VIP5305 digiboksiga klientidele lisandus alates 2. aprillist ka  Youtube’i äpp.

Tagasi üles