Aktiveerimiseks tuleb minna asukohta Menüü -> Seaded -> Nõua ostmisel autentimist ja valida seal variant «Kõikide Google Plays tehtud ostude puhul selles seadmes». Nii hakataksegi iga ostu puhul küsima teie Google’i konto parooli ja tundmatud ostud välistatakse.
Google Play pakub alajaotuses Menüü->Seaded->Vanemlik järelevalve võimalust ka teatud äppe ja muusikat lapsele üleüldse mitte kuvada. Põhiliselt äpis märgitud vanemusepiirangu alusel. Paraku on see absoluutselt ebatõhus abimees, kuna otsinguga tulevad ikka kõik rakendused välja ning võimalust tasulisi rakendusi mitte kuvada pole. Tasulised võivad olla ka vanusepiiranguga äpid.
Mobiilioperaatori enda lahendused
Tele2 pakub näiteks ostude välistamiseks sisuteenuste piirangut, mis on tasuta. Teenus piirab lisaks Google Play teenuste tellimisele ka kõik teised tasulised sisuteenused (näiteks mobiilne parkimine, M-maksed, digilehe tellimused, M-loto, Apollo kino piletite tellimine jne).
Telial on interneti iseteeninduses iseteenindus->mobiil->mobiilsed teenused->haldan lisateenuseid->mugavusteenused->maksed mobiiliga võimalik ära võtta linnuke Google Play tagant ja see peaks välistama m-maksete tegemise. Telia SAFE turvarakendus otseselt uute äppide installimist ei keela, küll võimaldab aga rakendus uute alla laaditud äppide kasutamise piiramist.
Elisal on aga olemas stopp-teenus, millega on võimalik piirata erinevaid teenuseid teenusgruppide lõikes. Näiteks saab eraldi limiidi määrata eritariifsetele sõnumitele, parkimisele, mobiilimaksetele, positsioneerimisele ja kõnekaardi laadimisele.
Kõige õigem lahendus on muidugi lihtsalt lapsega rääkimine – selgitada talle Google Play tööpõhimõtet ja kokku leppida, et enne iga äpiostu tegemist oleks vägagi hea luba küsida ja kokkulepe saavutada. See toimib.