FOTO: iStock

“Ole valmis!” äpp võib su elu päästa, muidugi juhul, kui aku pole tühjaks saanud või telefon kuhugi kraavi kukkunud. Kuid tegutsedes rakenduse juhiste järgi ja kodu varustades kuni nädalaseks hakkamasaamiseks, kui läinud on elekter, suletud poed ja sularahaautomaadid, siis on ellujäämiskomplektis olemas ka laetud akupank. Rakendus on kasutatav ilma netiühenduseta, kirjutab Hardi Keerutaja tehnoloogiaportaalist Digitark.

Naiskodukaitse loodud mobiilirakenduses on infot pea igaks hädaolukorraks. Arvestades info hulka tuleb kasuks otsing, kust saab kiirelt leida vajamineva. Kui mõtlema hakata, siis äärmuslike olukordi on palju ja katse need kõik ühte äppi koondada on julge.

Tulemuseks pole aga tavaline teabest ülekuhjatud rakendus, kust midagi üles ei leia. Juba avaleht annab valida esmaabijuhiste, tule- ja veeohutuse, loodusõnnetuste, elutähtsate teenuste katkemise ja metsas ellujäämise vahel.

Kiirelt leiab vajaminevad kontaktid alates hädaabinumbrist, mis kriisiolukorras meelest võib minna kuni mürgistusinfoni. Kõige interaktiivsem on osa, kuhu saab üles märkida enda varud, millega nädal üle elada. “Ole valmis!” annab varude nimekirjale tagasisidet, kutsudes üles seda täiendama, et südamerahus vastu minna võimalikule kriisiolukorrale.

Loe edasi Digitargast.

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!