Välimus
Enamus mänguri või oleks õigem öelda e-sportlastele mõeldud klappide disainist on ürgmehelik ja teatavate kübersugemetega ning Omen Mindframe pole erand. Soliidselt mustadele klappidele lisavad värvi jämedad punased kaablilõigud. Veelgi silmatorkavam on aga klappide LED-valgustus, mida võib HP Omeni tarkvara abil reguleerida või välja lülitada.
Valgustusest hoolimata näevad klapid välja piisavalt viisakad, et nendega kasvõi avalikus kohas viibida. Soliidsust lisab veelgi minimalistliku välimusega mikrofon ning tekstiilkattega kaabel.
MEELDIVA NÜANSINA SAAB HELITUGEVUST REGULEERIDA KLAPPIDELT, MITTE KAABLI PEALT.
Kusjuures helitugevuse regulaatori koostekvaliteet annab märku üle keskmise kvaliteedist. Meeldiv on ka see, et klapipatjade juures on kasutatud kangast, mitte kunstnahka, mis kipub standardiks muutuma.
Tarkvara
Nagu ooper algab puhvetist, nii peaks arvutimänguri varustus algama tarkvarast. HP on oma Omeni klappidele, hiirele ja klaviatuurile loonud tarkvara, mis kõik tooted kenasti ühe «katuse» alla koondab. Kui ma peaksin seda tarkvara ühe sõnaga iseloomustama, siis kasutaksin sõna «minimalistlik». Seda nii välimuselt kui funktsionaalsuselt. Kui välimuse juures tuleb see kasuks, siis paraku kannatab selle all kohati funktsionaalsus. Vähemalt võrreldes näiteks Logitechi, Razeri ja eriti veel Roccatiga. Peamiselt võib selle abil reguleerida valgustust, kuid hiire ja klaviatuuri puhul saab selle abil hallata ka makrosid. Kõrvaklappide tarkvara eripärana saab veel sisse ja välja lülitada klappide jahutust aga sellest juba allpool. Tõenäoliselt ehk isegi piisab tarkvara poolt pakutavast valikust algajale või keskmise tasemega e-sportlasele, kuid isiklikult eelistaksin veidi enamat konfigureeritavust eriti just klappide puhul. Seda enam kui ma mõtlen oma vanadele Logitechi klappidele, mille abil sai kasutaja muuta ka oma kõnet naljakamaks või väljendusrikkamaks.
Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!