Mupo on ukselt tagasi saatnud 200 umbkeelset taksojuhti

TRT02:TAKSO :TARTU, EESTI, 07SEP18 Pildil taksod Vanemuise tänava taksopeatuses. sa/Foto SILLE ANNUK / EESTI MEEDIA

FOTO: SILLE ANNUK / PM/SCANPIX BALTICS

Tallinna munitsipaalpolitsei (mupo) on ainuüksi viimase aasta jooksul ukselt tagasi saatnud sadu taksojuhiks saada sooviijaid, kuna need pole suutnud rääkida sõnagi eesti keelt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Umbkeelsed saadame kohe tagasi ja soovitame aasta pärast tagasi tulla, kui keel vajaliku määral selge. Selliseid juhtumeid on olnud ligi 200,» ütles Postimehele mupo pressiesindaja Meeli Hunt.

Jutt käib nendest juhtidest, kes pöördusid muposse otse, tulles kontorisse kohale infot küsima või  ametniku abiga taotlust tegema.

Tallinnas taksoturul on kujunemas ebaterve olukord, kus riigi soosinguga sõiduvahendusettevõtted nõuavad juhtide riigikeele oskuse eelkontrolli kohest lõpetamist – vaid munitsipaalpolitsei ja keeleinspektsioon seisavad viimaste mohikaanlastena eesti keele säilimise eest teenindussfääris.

Konflikt sai hoo sisse mõne nädala eest 24. aprillil, mil sõiduvahendusäpid Taxify (nüüd Bolt) ja Uber lasid neid ühendaval jagamismajanduse liidul saata majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile (MKM) nõudlikul toonil kirja.

Tagasi üles
Back