Facebook sulges sadu valimisi mõjutanud fantoomkontosid

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Facebook.
Facebook. Foto: DADO RUVIC/REUTERS/Scanpix

Maailma suurim sotsiaalvõrgustik Facebook pani äsja kinni sadu libakontosid ja blokeeris ühe Iisraeli firma, mis kõik tegelesid koordineeritult valimiste mõjutamisega peamiselt Aafrika riikides.

Poliitilisi sõnumeid edastanud kontode sihtriikideks olid teiste seas Nigeeria, Senegal, Togo, Angola, Nigeeria, Tuneesia ja mitmed Ladina-Ameerika ja Kagu-Aasia riigid, teatab BBC.

Võltskontod esitlesid end kohalike meediaorganisatsioonide ja inimestena ning avaldasid muu hulgas väidetavalt lekkinud infot poliitikute kohta. Osa nende lehtede tegevusest oli otseselt seotud Iisraeli ettevõttega Archimedes Group, mis on nüüd keskkonnast välja heidetud.

Fantoomkontode taga olevad inimesed kulutasid vahemikus 2012 kuni 2019 detsember 812 000 dollarit reklaami ostmiseks Facebookis. Tasumiseks kasutati Brasiilia reaale, Iisraeli seekleid ja USA dollareid.

Tagasi üles