FOTO: Levira

Digiteenuste ettevõte Levira ning telekomiettevõte Telia sõlmisid lepingu, et toota koos kõrgtehnoloogilisi teleülekandeid spordi ja meelelahutuse vallas. Selle tulemusel hakatakse Telia LIVE kanalil üle kandma spordivõistlusi, kus esmakordselt Eestis kasutatakse otsepildi tootmiseks Levira robotkaameraid, kirjutab Raigo Neudorf tehnoloogiaportaalist Digitark.

Tehisintellektil põhinevate robotkaamerate toel toodetud otseülekannete testimine leidis aset sel nädalavahetusel ehk vahemikus 17.-19. maini, mil Tallinnas Audentese spordihallis toimusid Eesti ja Soome võrkpallinaiskondade kontrollmängud. 

„Robotkaamera abil läheb spordivõistlus eetrisse inimese sekkumiseta ning režissööri rollis on kaameraid suunav tehisintellekt. Robotülekanded on telesaadete tulevik, kuna nii saab toimuvat paremini jälgida ning tootmiskulude mõttes on tegu mõistliku lahendusega. Nii saab vaatajateni tuua ka spordivõistlused, millest seni on ülekande tootmine olnud liiga kulukas,“ ütles Levira meediateenuste arendusjuht Martti Kinkar.

„Levira teeb aktiivset tööd robotkaamerate paigaldamiseks ka teistesse spordihallidesse Tallinnas ja mujal – eesmärgiks on luua üle Eesti head võimalused sportmängude võistluste ja treeningute robotülekanneteks,“ ütles Levira robotkaamerate projekti vedaja Andres Tarto.

Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik märkis, et uudse tehnoloogia abil hakkavad Telia LIVE erikanalisse jõudma otseülekanded erinevatest spordisaalidest ja erinevatelt spordivõistlustelt. „Kui täna saab Telia LIVE kanali vahendusel kaasa elada naiste profitennise turniiridele, siis koostöö Leviraga laiendab eksklusiivse sisu valikut veelgi. Saame hakata tänu robotkaameratele edastama otseülekandeid väga erinevatelt pallimängudelt.“

Kiik lisas, et nädalavahetusel toimusid uue lahenduse testimised. Testide käigus toodetud ülekannete videosalvestusi saavad kõik huvilised sellest nädalast vaadata Telia Videolaenutuse vahendusel. Edaspidi hakkavad aga robotkaamerad Telia LIVE kanalile tootma otsepilti.

Loe edasi Digitargast.

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!