Fotod: maailma kalleim Porsche pannakse oksjonile

Porsche 911 vanavanaisa läheb sel suvel enampakkumisele ja tegemist võib olla kalleima Porschega, mis on kunagi müüdud, kirjutab CNN.

Porsche Type 64 oli Ferdinand Porsche varajane katsetus sportautoga, mille mootor asub taga. See oli sama idee, mida Porsche kasutas mudelites 356 ja 911.

RM Sotheby müüb auto augusti keskel oksjonil.

Hagertyi ekspertide sõnul on tegemist kõige varasema Porsche sportautoga, mis on tänase 911 otsene eelkäija. See muudaks auto kõige väärtuslikumaks Porscheks, mis on kunagi müüdud. Hagertyi järgi ei ole senini ühtegi 64 mudelit enampakkumisel olnud ning seega on auto unikaalsust arvestades keeruline selle väärtust hinnata. Ekspertide sõnul võib hind jääda 20–25 miljoni dollari vahele.

Kõige kõrgem hind, mida Porsche eest on seni oksjonil kunagi makstud, on 14 miljonit dollarit, mis käidi välja 2017. aastal Porsche 917 võistlusauto eest, mida kasutati Steve McQueeni filmis Le Mans. 

Esimene tüüp 64 ehitati selleks, et konkureerida Berliini ja Rooma maanteekonkursil 1939. aasta septembris. Auto kere ja mootori laenutati KdF-Wagenilt, kuid mootorit muudeti veidi, suurendades selle võimsust 32 hobujõule.

Tagasi üles