FOTO: Mart Laanemägi

Samsung S10, ehk kolmest telefonist koosneva seeria keskmine mudel, jääb koheselt silma oma suurepärase ekraaniga ning võidab tänu käepärasele olekule ja ilusale disainile kiirelt paljude kasutajate südamed, kirjutab Mart Laanemägi tehnoloogiaportaalist Digitark.

Disain

Just käepärane võiks S10 kohta öelda. Olles viimasel ajal kasutanud nii-öelda pluss suuruses telefone (Samsung Note 9, Galaxy S10+, Huawei P30 Pro), tundub S10 esimese hooga kätte võttes isegi pisike. Kasutades aga selgub, et tegelikult on kõik õiges mõõdus ja sõrmed ulatuvad erilise pingutuseta igale poole kuhu vaja. Omajagu aitab siin kaasa ka Samsungi poolt uuendatud kasutajaliides, mille raames on tihedamini kasutatavad toimingud toodud pöidlale lähemale. Ehk S10 istub hästi kätte ning on tänu kvaliteetselt kokku pandud metallist ja klaasist korpusele seejuures ka soliidne. Taskus aga on ta nähtamatu, mitte ei piilu sealt sarnaselt pluss suuruses konkurentidele uudishimulikult välja.

Ekraan

Tootja ise kutsub seadme ekraani Infinity-O nimega. Maakeeli tähendab, et see ulatub nüüd servast-serva, ning on külgedelt veel Samsungi lipulaevadele kohaselt omakorda kaardus. See aga on loonud olukorra, kus isegi 6,1 tollise ekraanimõõdu juues on aparaadi enda suurus suudetud normaalsena hoida. Numbrites väljendatuna on esipaneelist nüüd 93,1% kasutusel ekraanina. Nagu Samsungil ikka, on Super AMOLED display poolt pakutav pilt väga ilus. HDR10+ tagab selle, et värvid on kirkad ja must värv on tõesti must. Teisalt aga on tänu piisavale eredusele kõik ka päikesevalguses nähtav. Muljetavaldav on ka ruuttollile mahutatud pikslite arv, neid on seal tervelt 550.

Terviku huvides on päris hea mõte ka esimese kaamera jaoks ülemisse paremasse nurka augu tekitamine. See mõjub seal kuidagi loomulikuna ning ei jää nii palju silma kui muud sarnased lahendused, ehk suuremad või väiksemad kulmud-sälgud.

Ekraani alla on paigutatud veel ka ultraheli tehnoloogiat kasutav sõrmejäljelugeja. See tähendab, et enam ei ole seadme tagaküljel, või kusagil mujal, eraldi sõrmejäljelugejat, vaid see ilmub ekraanile siis kui vaja. Selline lahendus on mugav ning erinevalt mõnedest odavama klassi seadmetes leiduvatest optilistest variantidest töötab ultrahelil põhinev lahendus ka siis, kui sõrmed on niisked. Kui sisse lülitada ka näotuvastus, avaneb telefon emba-kumba kasutades sekundi murdosaga ning kasutaja ei pea seadme avamisele eraldi mõtlema.

Loe edasi Digitargast.

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!