Tele2: Huawei mobiilid müüvad alla ootuste

Huawei reklaam Shanghais.

FOTO: HECTOR RETAMAL / AFP

Eesti telekomiettevõte Tele2 tunnistab, et USA sanktsioonide ohvriks sattunud Huawei uued mobiiltelefonid müüvad alla seatud ootuste.

«Huawei seadmete müük näitas Tele2s maikuus võrreldes aprilliga kasvutrendi, mis jäi küll ligi 20 protsenti meie müügiootustele alla,» ütles Postimehele Tele2 turundusdirektor Ines Estrin.

Estrin märkis, soodsamaid Huawei mudeleid ostetakse jätkuvalt väga aktiivselt, aga uuemaid tippmudeleid oodatust veidi vähem.

Kogu maailmas on suuruselt teise mobiilitootja Huawei seadmete müük kukkunud koguni 40 protsenti.

«Jah, mobiiltelefonide müük on kukkunud 40 protsenti,» tunnistas ettevõtte asutaja ja juht Ren Zhengfei kahe päeva eest Shenzhenis antud pressikonverentsil. Ettevõtte juht märkis samas, et Hiina turul on nutitelefonide müügi kasv jätkuvalt väga kiire.

Ühtlasi arvas ta, et ettevõtte tulud saavad olema 30  miljardi dollari võrra väiksemad, kui järgnevaks kaheks aastaks on kokku prognoositud. Ettevõte ootab nüüd järgneval kahel aastal kummalgi 100 miljardi dollari suurust tulu, samas kui prognoos käesolevaks aastaks oli 105 ja järgnevaks aastaks 125 miljardit dollarit.

Huawei on teatanud, et USA on alustanud ettevõtte vastast karistuskampaaniat, kui keelas esmalt nende seadmete müügi oma turul, tõkestas 5G-tehnoloogia müümist ja keelas augusti keskpaigast USA tehnoloogiaettevõtetel igasuguse äritegemise Huaweiga.

Viimane tähendab, et Huawei ei saa kasutada ka enam Google’i toodetavat seadmete alusplatvormi Androidi uusimaid versioone ning peab loobuma Ameerikas toodetud kiipidest.

Turuosalt maailma suurim mobiilitootja on praegu Samsung, teisel kohal on Huawei ja kolmandal kohal Apple.

Maailmas käib äge tehnoloogiaettevõtete ja riikide vaheline võitlus ka 5G lepingute üle. Suurimad tegijad sellel turul on Huawei, Nokia ja Ericsson.

Tagasi üles