Midagi täiesti uut? Eesti hakkab pakkuma välismaalastele ettevõtteid kui teenust

Xolo

FOTO: Kuvatõmmis

Peamiselt e-residentide teenindamisele pühendunud ettevõtte LeapIN sai uueks nimeks Xolo ning olemasolevate pakkumiste kõrval arendatakse ka täiesti uut virtuaalteenust, mis pakub alustavatele üksikettevõtjatele võimalust  tegeleda ettevõtlusega ettevõtet tegelikult omamata.

Nii ettevõtte uus nimi kui ka uudne teenus kannavad nime Xolo Go. Teenuse kasutaja saab enda virtuaalettevõttele pangakonto, arveldamisteenuse ning Eesti riigiga asjaajamise korraldamises. Oma koduriigis vastutavad  teenuse kliendid maksude ja muude kohustuste täitmise eest ikkagi ise.

Xolo ise teenib teenuse pealt sel viisil, iga väljastatava arve pealt küsib ta 5 protsenti endale.

Xolo

FOTO: Kuvatõmmis

Kliendid pääsevad oma ettevõtetele ligi veebikeskkonda, kust iganes sisse logides. Arveid saab saata oma brändi nimega.

«Kui te loote Xolo Go konto, astute te partnerlusse Xologa. Te ei oma tegelikult ettevõtet, kuid me pakume teile kõike vajaminevat, et saakiste äri ajada nii, nagu teil oleks ettevõte,» seisab ettevõtte veebilehel.

Xolo teatas ka, et kaasas möödunud kuul 7 miljonit dollarit investeeringuid Eesti, Soome ja Prantsusmaa investoritelt.

Ettevõttel on praegu 2500 klienti.

Xolo suurimad omanikud on Luksemburgi fond Karma Ventures, väikeaktsionärid Funderbeami vahendusel, Melvest (Erik Mell), Medwedia (Urmo Pärg) ja Placeholder (Erko Hansar). Oma osalus ettevõttes läbi OÜ Kakuke on e-residentsuse programmi nõukogu juhil Taavi Kotkal.

Tagasi üles