Samsung teeb Euroopas pöörast müüki

Uus Samsung Galaxy Note 10.

FOTO: EDUARDO MUNOZ / REUTERS

Samsung müüs teises kvartalis Euroopas rohkem mobiiltelefone kui konkurendid Huawei ja Apple kokku.

Turu-uuringu firma Canalys andmeil moodustas Samsungi mobiiltelefonide turuosa koguni 40,6 protsenti Euroopa turust. Ettevõte müüs meie maailmajaos 18,3 miljonit mobiili ning eriti hästi läksid aprillist juunini kaubaks uuenenud Galaxy A-seeria mobiilid A50 ja A40. Aasta tagasi oli Samsungi turuosa vaid 33,9 protsenti, seega on tõus olnud 20 protsenti.

Teisel kohal oleva Huawei turuosa langes aastases võrdluses 22,4 protsendilt 18,8 protsendile. Seda peamiselt USA kehtestatud sanktsioonide tagajärjel. Kokku müüdi teises kvartalis 8,5 miljonit Huawei mobiili, mis on 16 protsenti vähem kui aasta tagasi.

FOTO: Canalys

Samas edestas Huawei jätkuvalt Apple’it, kelle iPhone’ide turuosa moodustas teises kvartalis 14,1 protsenti ehk 6,4 miljonit müüdud mobiili. iPhone’ide aastane müük on kahanenud rohkemgi kui Huaeil – tervelt 17 protsendi võrra.

Neljandal kohal on 9,6 protsendi ja 4,3 miljoni müüdud mobiiliga tubli tõusu teinud Xiaomi. Aastane kasv on koguni 48 protsenti, kuna mullu samal ajal müüs see Hiina tootja Euroopas vaid 2,9 miljonit mobiili.

Viiendal kohal on Nokia (HMD) 2,7-protsendise turuosaga.

Kokku müüdi teises kvartalis Euroopas 45,1 miljonit uut mobiiltelefoni.

Tagasi üles