Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tele2 hakkas vahendama tasulist pilveteenust

Tele2 esindus. FOTO: Viktorija Savicka/

Tele2 hakkas tänasest vahendama Rootsi ettevõtte Kiliaro tasulist, ent piiramatu mahuga pilveteenust, võimaldades selle kuutasu lisada oma mobiiliarvele.

Mobiilikasutajad saavad kaks eurot kuus maksva teenuse abil oma nutiseadmetes olevaid pilte ja videoid talletada andmepilve, selle asemel, et hoida neid oma mobiilimälus. Täpselt nii, nagu seda pakuvad piiratud mahus tasuta sellised lahendused nagu OneDrive (30 GB tasuta), Google Drive (tasuta 17 GB) ja Dropbox (tasuta 2GB) ning mobiilitootjate endi pilveteenused (Samsung Cloud näiteks 15 GB ja Huawei 5GB tasuta).

Tele2 turundusdirektori Ines Estrini sõnul pole praegu Eestis «ühtegi mõistliku hinna ja piiramatu mahuga pilveteenust».

Tootega saab tutvuda 60 päeva kestva tasuta prooviperioodi jooksul. Pilve pääseb ligi nii iOSi ja Androidi mobiilirakenduse kui ka veebibrauseri kaudu. Kui teenus lõpetada, säilivad andmed pilves veel kuus kuud.

Mobiilikasutajad küsivad nüüd kindlasti, et miks peaks maksma, kui teised teenused on tasuta.

Kiliaro vastus sellele kõlab nii: «Kas olete kuulnud ütlust, et tasuta lõunaid ei ole olemas? Tasuta pilvesalvestusteenused on enamasti (julgeme isegi öelda, et alati) mingisuguse konksuga. Salvestusruum on kas väga piiratud ja/või pildid surutakse üles laadides kokku. Mõned teenused sunnivad teid kasutama ainult nende tooteid, samas kui Kiliaro soovib olla iseseisev platvorm ja võimaldab sinul valida, millist telefoni, tahvelarvutit või arvutit soovid kasutada.»

Tagasi üles
Back