Tehnikaajakirjanik kaotas 30 000 väärtuses krüptoraha

Aivar Pau
, ajakirjanik
Copy
Monty Munford
Monty Munford Foto: Internet

Tehnikaajakirjanik Monty Munford jäi ilma 30 000 dollari väärtuses krüptorahast ning abi ei ole nende süsteemide puhul loomulikult kuskilt loota.

Valusa õppetunni tõi kaasa ühe krüptomaailma põhireegli rikkumine: ta ei võtnud oma privaatvõtme tagamiseks kasutusele vajalikke ettevaatusabinõusid.

Konkreetsemalt kasutas ta oma krüptoraha – ethereumide - hoidmiseks keskkonda myetherwallet.com. Oma privaatvõtmest tegi ta füüsilise koopia ja hoidis seda oma Gmaili mustandites, et see oleks kogu aeg käepärast.

Kui ta oli lasknud oma krüptirahakoti suurusel kasvada umbes 25 000 naelani, logis ta keskkonda sisse ja avastas üllatusena, et … see on tühi.

Pole täpselt teada, kuidas kelmid tema privaatvõtme enda käsutusse said, kuid ilmselt said nad ligipääsu tema arvutisse või pilveteenusesse, kus ta võtit hoidis.

«Pärast oma krüptovõrgustiku inimestega ühenduse võtmist sain teada, et mu Eteri raha oli toimetatud krüptovaluutavahetusse Binance ja Binance'i sõnul liikus see 60 minuti jooksul uuesti edasi,» kirjeldas ajakirjanik BBC-ile.

Ajakirjanik pöördus abi saamiseks ametkondade, suure hulga sõprade ja pearahaküttide poole keskkonnast CipherBlade, kuhu siiani pole suudetud tuvastada, kuhu tema raha sai.

Eribevalt tavapankadest ei kehti krüptokontodele ka mitte ükski hüvitamise süsteem.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles