R, 8.12.2023

Honori uus tippmobiil jõudis Eestisse ja teeb suurepäraseid fotosid

Aivar Pau
, ajakirjanik
Copy
Honor 20 Pro
Honor 20 Pro Foto: Aivar Pau

Hiina tehnoloogiagigandi Huawei noortele suunatud bärndi Honori uusimad tipptelefonid Honor 20 ja Honor 20 Pro jõudsid Eestis müügile ning lisaks vingele disainile, tipptelefonidele omase jõudluse ning selgelt odava hinna kõrval on nende suurimaks tugevuseks kõik, mis puutub pildistamisse.

Sisu on telefonidel tõesti võimas. Operatiivmälu vastavalt 6 ja 8 GB, salvestusmälu 128 ja 256 GB. Protsessoriks Huawei uusim Kirin 980, millesse ohtralt tehisintellekti sisse pandud – nii aku säästmiseks,  protsesside kiireks juhtimiseks kui fotode tegemisel stseenist lähtuvalt õigete sätete valimisel.

Tarkvaraplatvormiks on mõlemal ikka uusim Android 9 ning sõrmejäljelugeja paigutatud paremal küljel asuvasse toitenuppu. Reageerib see viimane vägagi operatiivselt ja ühtegi luhtunud katset ekraani äratada ma kahepäevase prooviperioodil ei kohanud.

Honor 20 ja 20 Pro
Honor 20 ja 20 Pro Foto: Aivar Pau

Aga peamisest – fotodest. Honor 20 Pro näitel. Sellel seadmel on koguni neljast objektiivist koosnev põhikaamera – midagi igaks elujuhtumiks. Olgu siis öö-, makro- või lainurkvõtteks ja muidugi nii tavaliseks saanud bokeh-efekti saavutamiseks.

Maailma tunnustatuim kaameraekspertide portaal DxOMARK on selle seadme kaamerad paigutanud kogu maailma mobiilide seas koguni neljandale kohale. Isegi ettepoole emafirma põhimudelist Huawei Mate 20 Pro.

Haarasin minagi telefoni kätte ja tegin ilma sätteid muutmata kolm fotonäidist:

Esiteks öövõte

Foto: Aivar Pau

Siis vaid mõne meetri kauguselt kogu Saku Suurhall

Foto: Aivar Pau

Ja lõpetuseks hägustatud taustaga lähivõte esimesest ettejuhtunud lillest

Foto: Aivar Pau

Seadme põhikaameral on megapiksleid kogu 48 ning seda täiendavad 16 MP ultralainurkkaamera, 2 MP maksokaamera ja 8MP telefoto kaamera. Seade kasutab Sony IMX 586 sensorit.

Kolmandaks äratas tähelepanu seadme 6,26-tollise diagonaaliga LCD ekraan. Selle resolutsioon on võimas 2340x1080 pikslit ehk Full HD+ kvaliteedis ning moodustab kogu korpusest koguni 91,6 protsenti. Ehk sisuliselt ääri ja kasutud musti alasid ei ole.

20 Pro aku mahutavuseks on 4000 mAh ja seda saab kiirlaadida 50-protsendi saavutamiseks vaid poole tunniga.

Suurimaks puuduseks on seadmel vast vee- ja tolukindluse puudumine. Ka klassikalist kõrvaklapisisendit ei ole enam, nii et kasutada tuleb USB-C sisendiga või juhtmevabasid klappe.

Igas mõttes tipptelefon. Eestis on Honor 20 põhimudeli hetkeseisuga 400-eurose hinnaga müüki võtnud Klick. Honor 20 Pro mudelit ma hetkeseisuga veel kuskil müügil ei näinud.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles