Päevatoimetaja:
Kaido Einama
Saada vihje

Telefoni näppides võib ka targemaks saada! (1)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Pilt on illustratiivne
Pilt on illustratiivne Foto: HENRY NICHOLLS/REUTERS/SCANPIX

Suvi tõmbab ennast koomale ja sügis ajab koolitarkust taga nõudma. Kuigi äppide ja neti abil jagatav tarkus on ööpäev – ja ka aasta – läbi kättesaadav, passib tarkusekuu hakul neid esile tõsta.

Kõige pisematele

Teame seda juttu, et juba väga varakult uputame me oma lapsed netisügavustesse. Hea lihtne, anna tahvel või telefon kätte ja laps on nutihoitud. Eks sellel ole oma head ja halvad küljed. Aga tõsi see on, et rohkem kipub lapsepõlv nutivahendis kui liiva- ja keksukastis mööduma. Nutimaailmas ajaveetmisel võib (ja tegelikult suisa peaks) olema siis vähemalt mõtestatud ja arendav roll.

Noori telefonist eemal hoida on sama hästi kui võimatu. Mõistlik lahendus on piirata aega ja soovitada teha seal vähemasti midagi asjalikku ja arendavat.
Noori telefonist eemal hoida on sama hästi kui võimatu. Mõistlik lahendus on piirata aega ja soovitada teha seal vähemasti midagi asjalikku ja arendavat. Foto: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Oleme ausad, internetis ja äppide maailmas leidub kõike. Meelelahutust, rämpsu, ilu, rumalust, tarkust. Nagu on inimestel erinevad huvid ja võimekused, nii on ka hariduslikud teadmistevalikud kirevad kui rähni kuub. Aga kui otsida, leiab kindlasti igaüks midagi, mis just talle sobib.

Lae aga äpp telefoni ja vaata, kas konkreetsel äpil on midagi, mis võiks su väikeseid halle ajurakke rõõmustada. Kui on, on hea. Kui pole, siis pole ka midagi katki – valikuid on rohkem, kui mitme eluea jooksul tarbida jaksad.

Tagasi üles