FOTO: iStock

Nutimaailmas on kasutusel väga palju erinevaid rakendusi omavahel sõnumite vahetamiseks, ning mitmed neist võimaldavad ka helistamist ja videokõnede tegemist. Kuna pidevalt paraneb nii kaamerate kvaliteet, kui ka andmeside kiirus, muutub tasapisi üha populaarsemaks just videokõnede valdkond, kirjutab Mart Laanemägi tehnoloogiaortaalist Digitark.

Tuntud Apple’i FaceTime, WhatsAppi, Skype ja muude taoliste kõrval pakub lihtsat kasutajaliidest ja kvaliteetset ühendust ka Google oma Duo nimelise rakendusega ja sellega nüüd tutvust teemegi.

Olemus

Lihtsalt seletades on Duo rakendus, mille abil saab teha nii tava- kui videokõnesid. Ehk see võimaldab helistada. Eesmärgiks on mõistagi peamiselt videokõned, ning sellele on suunatud ka rakenduse põhirõhk.

Teenuse kasutamine ei eelda isegi Google konto olemasolu. Kuigi Google konto võib Duo-ga siduda, küsitakse alguses kasutajalt vaid toimivat telefoninumbrit. Selle abil seotakse seade ja kasutaja ning edasi saabki ühendust võtta telefoni kontaktide loendis olevate inimestega. Eeldusel muidugi, et ka neil on Duo telefonis olemas.

Hea on see, et tegemist on tasuta äpiga, ning midagi ei maksa ka tehtavad kõned. Tasuda tuleb vaid kasutatud andmeside eest, kuid enamasti on see mobiilipaketi hinnas niikuinii sees.

Veel ühe plussina töötab Duo nii iOS-is kui ka Android-seadmetes ning lisaks veel tavalistes arvutites. Nii saab võimalikult suur hulk kasutajaid omavahel suhelda.

Loe edasi Digitargast.

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!