Eestis on 15 305 kinnimakstud suunamudijat

FOTO: AFP

Eestis on hetkeseisuga 15 305 ametlikku suunamudijat, kes oma sotsiaalmeediapostituste eest reklaamiandjatelt raha küsivad.

Valdavalt on tegemist Instagrami kasutajatega ning nad on koondunud suunamudimisvahendusettevõtte Promoty taha. Nende hulgas on nii suuri influencer'eid kui ka väiksema jälgijaskonnaga sisuloojaid.

«Hetkel vahendame ainult Instagrami postitusi - mitmed sisuloojad on küll aktiivsed ka teistes kanalites, ent selle kohta meil täpne info puudub,» rääkis Promoty esindaja Marelle Ellen Postimehele.

Lisaks tegutseb Eestis juutuuberite reklaamiklippe vahendav ettevõte Creatly.

Marelle Ellen kinnitas, et kõikidele Promoty kaudu tehtud Instagrami postitustele läheb automaatselt külge ka viide selle kohta, et tegemist on tasutud postitustega. «Reklaamitav toode on enamikel juhtudel postituse pildil näha ning mainitakse ära ka tekstis,» kinnitas Ellen.

Promoty avas eelmisel nädalal oma platvormi lisaks Eestile ka Soomes ja Lätis.

Promoty tegevjuhi Aleks Koha sõnul sai turgude valikul määravaks seniste klientide surve. «Mitmed agentuurid ja rahvusvahelised ettevõtted, kes Eestis meie kliendid on, teevad kampaaniaid ka naaberriikides. Kuna lahendame nüüd sama probleemi ka nendel turgudel, on meil Soomes ja Lätis juba esimesed kliendid olemas,» ütles ta.

Promoty tegutseb alates 2017. aasta lõpust.

Tagasi üles