Kallas: valitsus, mis ei ole online, elab teises maailmas

Kaja Kallas

FOTO: Aivar Pau

Valitsused peavad olema seal, kus inimesed – online’is, rääkis Eesti esindaja Kaja Kallas täna Oslo Innovation Weeki avatseremoonial.

«Inimesed elavad oma elu online’is. Kui inimesed elavad online’is ja valitsus seal ei ole, siis on see valitsus teises maailmas. Valitsused lihtsalt peavad seal olema – nad peavad online’is pakkuma teenuseid, nad peavad selleks oskama kasutada andmeid,» rääkis Kallas.

Lisaks õnnestub Kallase sõnul sel viisil asjad ära teha kuu asemel nädalaga. Vabaneva aja arvelt saab teha muid olulisi asju ja sel viisil omakorda kokku hoida raha.

Kallas rääkis, et Eesti lõi juba aastal 2000 inimestele digitaalsed identiteedid ning ühe esimese e-teenusena maksude deklareerimise võimaluse eeltäidetud deklaratsioonide abil. Juba viis aastat hiljem järgnes e-valimise võimalus ning tänapäeval valimisjaoskonnas hääletamine tundub Kallase sõnul tagasipöördumisena kiviaega. Aastal 2014 tuli Eesti esimesena maailmas välja e-residentuse programmiga, et pakkuda oma e-teenuseid inimestele kõikides riikides üle maailma.

Oslo Innovation Weekist võtavad osa 25 riigi investorid, ettevõtjad, poliitikud ja ajakirjanikud.

Tagasi üles