Eesti piletiettevõte Ridango siseneb Soome turule

Ridango validaatorid

FOTO: Erik Prozes

Ühistranspordi piletisüsteeme arendav ettevõte Ridango hakkab uue aasta esimeses pooles osutama teenust Imatra linnale, millega ühtlasi siseneb Soome turule. 

Imatra linnas sõitvad bussid varustatakse Ridango validaatorite ja juhiseadmetega ning lisaks riistvarale tarnitakse soomlastele ka kesksüsteem koos opereerimisteenusega. Uus lahendus hõlmab ka busside asukoha määramist reaalajas, teatas ettevõte.

Ridango tarnib Imatrale eestlastele juba tuttava kontopõhise piletisüsteemi, mis võimaldab reisijatel senisest märksa mugavamalt pileteid soetada ning ühistransporti kasutada, kuna kogu piletiinfo on salvestatud digitaalse konto, mitte füüsilise kaardi külge. Soome jaoks on tegemist küllalt uudse lähenemisega, sest sarnane tehnoloogia on senini kasutusel vaid Turu linnas ja mujal kasutatakse endiselt traditsioonilist kaardipõhist lähenemist.

Imatra linna projektijuht Jukka Partinen ütles, et Lõuna-Karjala liikumise taaselustamise projekti raames otsis linn partnerit, kellel oleks kogemusi kontopõhise teenuse loomisel. Ta märkis, et Ridango lahendust saab linn siduda mitme teenusega.

Lisaks Eestile osutab Ridango teenust veel kuues Euroopa riigis.

Tagasi üles