Halb õnn: netikelm sattus Eesti ajakirjaniku otsa

Välismaine netikelm

FOTO: Kuvatõmmis

Välismaine netikelm asus kasvatama oma Facebooki sõprade ringi eestlastest ohvritega, et nende kasutajanimesid ja paroole õngitseda – paraku sattus ta muu hulgas ajakirjaniku otsa, kes ta plaanidele kiire lõpu tegi.

Tõenäoliselt tšehhi või slovakkia päritolu pätt oli loonud endale 5. septembril konto nimega Ahti Liiva. Elukohaks valis ta endale Tallinna ja haridus- ning töökohaks Tallinna Majanduskooli. Seejärel asus ta endale hoogsalt lisama nii siinseid kui teiste riikide kasutajaid.

Paraku tegi ta mitu viga, mis viitasid ilmselgelt, et loodu on libakonto. Näiteks kannab tema Facebooki profiili aadress nime Arnošt Gartne – täpselt selle nimega on tal olemas ka teine Facebooki konto ning selle väidetav omanik on saanud hariduse hoopis Harvardis ja elukohaks on sellel härrasmehel Tšehhi linnake Ústí nad Labem.

Halvasti läks mehikesel ka see, et ta lisas muu hulgas oma sõpruskonda selle loo autori. Ning täna hommikul kell 6.36 alanud vestluses selgus mehe plaan: õngitseda välja ohvrite kasutajanimesid ja paroole.

Vestlus ise nägi välja selline:

FOTO: Kuvatõmmis

Vestluses antud link ei viinud aga kuskile mujale kui paroolide õngitsemise lehele. Loomulikult pöördus ajakirjanik selle vestlusega küberturvalisuse üksusesse cert.ee ning teavitas Facebooki ohtlikust libakontost. Ärge mingil juhul ka teie selliseid jutte tõsiselt võtke ja oma paroole kellegagi jagage.

Tagasi üles
Back