Swedbanki internetipangas näeb tänasest LHV kontoseisu

Swedbank suleb 1. oktoobrist Pärnus Kaubamajaka kontori.

FOTO: Liis Treimann

Swedbanki internetipangas saab alates tänasest vaadata lisaks SEB-s olevale kontojäägile ka LHV oma, mobiiliäpis teiste pankade kontoseisu aga ei näe.

«Kui kliendil on lisaks Swedbankile konto ka LHV pangas, saab ta alates tänasest selle oma Swedbanki internetipanka lisada ning vaadata selle konto jääki. Juba lähiajal saab meie internetipangas näha rohkemate pankade kontojääke ja väljavõtteid ning algatada nendelt kontodelt makseid,» ütles Swedbanki klienditeenuste divisjoni juht Ede Raagmets.

Selleks tuleb pangaveebis valida Igapäevapanganduse menüüs link "Lisan teiste pankade kontosid". Avaneb järgnev vaade:

FOTO: Kuvatõmmis

Raagmetsa sõnul on võimalust vaadata oma internetipangas ka teise panga kontoinfot alates augustist – mil see võimalus avanes SEB klientidele – kuni tänaseks kasutanud ligi 2000 inimest.

Selleks, et erinevate pankade kontode teavet ühest kohast vaadata saaks, tuleb anda andmete kuvamiseks 90 päeva kehtiv nõusolek. Soovi korral saab kasutaja seda pikendada ning igal hetkel tagasi võtta.

Septembri keskpaigas jõustunud Euroopa Liidu makseteenuste direktiivi (PSD2) raames avasid kõik Eestis tegutsevad pangad oma infrastruktuuri teistele litsentseeritud teenusepakkujatele.

LHV pank oma internetipangas teiste pankade kontoseisu ei näita.

Tagasi üles