Vähemalt sama hästi kui tuhandeeurostel Samsungidel, Huaweidel ja iPhone’idel. Liiatigi on tarkvaraplatvormiks uusim Android 10, mida pole praeguseks peal veel ühelgi konkurendil.
Mulle meeldis ka see, et – kuigi helitugevuselt veidi ühte kõlarisse kaldu – on OnePlus teinud seadmele kaks kõlarit ja nii on võimalik mängides ja filmi vaadates stereot nautida.
Aku on mahutavusega 3800 mAH ja peab vastu tublisti üle ööpäeva, kui mitte kaks. Varustatud on see kiirlaadijaga, kuid seadmel on puudu juhtmevaba laadimise funktsionaalsus.
Üliväga meeldib mulle ka esiekraani sisse integreeritud sõrmejäljelugeja kiirus ekraani vabastamisel, Samsungile teeb kindlasti silmad ette.
Aga vaatamata neile tipptasemel näitajatele ma ikkagi ei osta seda mobiili. Sest on olulisi nõrkusi, nii minu kui ka, ma eeldan, paljude teiste jaoks.
Esiteks ei meeldi mulle kaamera. Õigemini, kolme objektiiviga kaamera endaga on lood hästi. Põhikaameraks on mobiilil koguni 48-megapiksline Sony IMX586 kaamera ½-tollise pildisensori, 7P läätse, f/1,6 ava ning optilise pildistabilisaatoriga. Seda täiendavad 16MP ülilainurkkaamera ja 12 MP telefoto kaamera.
Aga nagu praktika näitab, siis megapikslite kogus ei loe absoluutselt mitte midagi. Eelnimetatud Note 10 (mis on praegu maailma üks parimaid mobiile üldse ja maksab 900 eurot) kaamera on näiteks kolm korda väiksema megapikslite arvuga (16MP), aga teeb sellele vaatamata üliteravaid, ausate värvidega ja moonutamata vormidega fotosid öösel ja päeval.
Oluline pole pikslite arv, vaid tarkvara, mis kaameraaugust laekuva valguse pildiks vormib. Ja see tarkvara ei tee minu hinnangul head tööd – tõsi, värvidega kohati teeb, aga teravusega sugugi mitte.