Huawei kinnitab: kõik senised mobiilid saavad uuendusi

Huawei Mate 30 Pro on esimene Huawei telefon, millel Google'i rakendusi ei ole

FOTO: Alex Tai / ZUMAPRESS.com

USA sanktsioonide all ägav Hiina mobiilitootja kinnitab, et kõik Eestis seni müüdud ja praegu müügis olevad mobiilid sisaldavad jätkuvalt kõiki tavapäraseid rakendusi ning saavad ka tarkvarauuendusi.

«Kõigil seni müüdud ning praegu müügis olevatel Huawei telefonidel säilib ligipääs Google’i rakendustele. Kasutajad saavad jätkata Google’i teenuste kasutamist tavapäraselt ning saavad oma rakendusi nii praegu kui ka tulevikus ka uuendada,» ütles Huawei Baltimaade turundusjuht Dasha Karpilovich.

Ta kinnitas, et Google’i teenused ja rakendused on endiselt saadaval ka pärast tehaseseadete taastamist. «Tehaseseadete taastamine ei muuda midagi – kõik Google’i teenused ja rakendused on Huawei nutiseadmele allalaaditavad ka pärast tehaseseadete taastamist,» kinnitas Karpilovich.

Ta märkis, et turvavärskendusi saavad ka olemasolevad Huawei tütarbrändi Honori nutitelefonid ning Huawei tahvelarvutid.

Praegusest tootevalikust puudub ligipääs Google'i teenustele vaid kõige uuemal, Huawei tippklassi telefonil Mate30, mida praegu Euroopas veel ei müüda.  

USA kandis kevadel Huawei nende ettevõtete nimekirja, kellega USA ettevõtetel pole lubatud mitte mingeid äritehinguid teha. See puudutab ka Google’i mobiilitarkvara Android ja Google Play äpipoes olevaid rakendusi.

Tagasi üles