Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tele2 kaotas oktoobris järjekordselt enim mobiilinumbreid

Tele2 esindus FOTO: Tele2

Oktoobris kaotas enim mobiiltelefoninumbreid Tele2, mille võrgust lahkus 514 numbrit; seejuures on tegu kuuenda järjestikuse kuuga, mil Tele2 on Eesti mobiilioperaatoritest kõige enam mobiilinumbreid kaotanud.

Ühtlasi oli oktoobris ka Telia numbriliikuvuse saldo negatiivne, sest operaatori võrgust lahkus kokku 317 mobiilinumbrit. Elisa numbriliikuvuse saldo oli möödunud kuul aga positiivne, võrku liitus nimelt 831 numbrit, selgus tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) andmetest.

Tänavu kümne kuuga on Tele2 kaotanud 7504 mobiilinumbrit. Samal ajal on Elisa ja Telia juurde võitnud vastavalt 4582 ja 2925 numbrit.

Kokku liikus oktoobris 4634 mobiiltelefoninumbrit ning 193 tavatelefoninumbrit. Samas tühistati 3874 mobiiltelefoninumbri teisaldamise avaldust ning 88 tavatelefoninumbri teisaldamise avaldust.

Mullu kaotas enim mobiilinumbreid samuti Tele2, mille mobiilivõrgust lahkus 12 940 numbrit. Elisa ja Telia võrku liitus samas 2018. aastal vastavalt 6875 ja 6071 mobiilinumbrit.

Liikunud numbrite arv kajastab reaalsete tava- ja mobiiltelefoninumbrite üleminekut ühe sideettevõtte juurest teise juurde. Liikunud numbrite arvul puudub otsene seos sideettevõttega liitunud või sealt lahkunud klientide üldarvuga, sest ühel kliendil võib olla mitu numbrit, kuid samas üks liitumisleping.

Samuti ei kajasta numbriliikuvuse statistika kõnekaartide kasutusest ega uute liitumislepingute sõlmimisest ning vanade lõpetamisest tulenevaid muudatusi sideettevõtete klientide üldarvus.

Tagasi üles
Back