Rotid närisid riigivõrgu kaabli läbi, rivist väljas olid Eesti.ee portaal ja mitmed muud olulised digiteenused
Täiendatud kl 22.15

Rotid närisid elutähtsa kaabli läbi. FOTO: ria

Seoses riigivõrgu optilise maa-aluse kaabli purunemisega Harjumaal oli täna õhtul osa Riigi Infosüsteemide Ameti (RIA) hallatavaid olulisi teenuseid rivist väljas. Ka praegu võib mõnede teenuste töös esineda tõrkeid.

Täna kella 16.30 ajal sai RIA teada, et Harjumaal paikneva maa-aluse riigivõrgu kaabli töös on häired. Kohapeal selgus, et rotid olid kaablit tugevalt kahjustanud.

Kahjustuse ulatuse tõttu alustati kohe kaabli parandustöödega, et vältida hilisemat suuremat kahju. Praeguse info järgi mõjutas purunenud kaabel eesti.ee portaali tööd ja Haigekassa teenuseid. Eesti Loto veebilehe külastamine oli kella 20 ajal veel häiritud.

Parandustööde tõttu oli häiritud eesti.ee portaali töö. RIA ja haigekassa teenused, sh digiretseptide väljastamine, need taastusid kella 19.30 paiku.

Riigivõrgu osakonna juht Kaido Plovits ütles, et tekkinud olukord on küll lubamatu, kuid taoliste juhtumite eest pole riigivõrk kahjuks täielikult kaitstud. «Kuna kaabel oli tugevalt kahjustatud, siis pidime asuma seda koheselt parandama, sest vastasel juhul oleks hilisem kahju palju suurem. Vabandame kõigi ebamugavuste pärast ja pingutame, et teenused täies ulatuses kiiresti taastada.»

Riigivõrk loob järjest rohkem paralleelseid andmesideühendusi, et hoida ära sarnased katkestused. Plovits lisas, et tavaolukorras annab RIA erakorralistest hooldustöödest aegsasti teada, kuid tänane juhtum vajas kohest reageerimist.

Kui katkestuse tõttu pole võimalik elutähtsaid ravimeid digiretseptiga osta, siis soovitab haigekassa pöörduda erakorralise meditsiini osakonda ehk EMOsse. Pikema katkestuse korral saab raviarst tööpäeval kirjutada välja ka paberretsepte.

ID-kaardi ja mobiil-ID töös katkestusi ei olnud. RIA tegeleb probleemi lahendamisega ning annab esimesel võimalusel lisainfot.

Kella 21.30 paiku lõpetati kaabli parandustöödega. 

Tagasi üles
Back