Rotid hävitasid riigivõrgu kaablit koguni mitmesaja meetri ulatuses
Täna õhtul parandustööd jätkuvad

Rotid närisid elutähtsa kaabli läbi.

FOTO: ria

Riigi Infosüsteemide Ameti (RIA) tehnikud avastasid täna Harjumaal teisi kõrval asuvaid sidekaevusid kontrollides, et neljas sõlmpunktis on samuti andmesidekaabel katki. Täna pärast kella 22 alustatakse 300 meetri pikkusel lõigul kaabli vahetamist. Parandustööd ei tohiks enam mõjutada digiretsepti kasutamist ning riigiportaali toimimist, teatas RIA.

Eile avastati Harjumaal riigivõrgu optilises andmesidekaablis rottide tekitatud kahjustused, mille tõttu olid mitme tunni vältel maas eesti.ee portaal ja mitmed teised olulised digiteenused.

RIA riigivõrgu osakonna juht Kaido Plovits ütles, et täna kontrolliti üle teisi sidekaevusid. «Avastasime, et neljas sidekaevus on närilised kahjustanud kokku kuni 300 meetri jagu seda sama fiiberoptilist kaablit. Vältimaks ootamatut ja laialiulatuslikku katkestust, vahetame ülejäänud katkise osa täna öösel ära.»

Plovits lisas, et erakorralisele hooldustööle peaks kuluma maksimaalselt 7–8 tundi. «Seega hommikuks on ühendus taastatud,» lubas Plovits.

RIA teavitab hooldustööst kõiki kliente ning suur osa neist saab oma teenuse ajutiselt tagavara andmesideühendusele kolida.

«Digiretseptide väljastamisel ja kasutamisel ning riigiportaali töös katkestusi oodata ei ole. Küll aga katkeb ööseks side Harku valla lasteaedades, koolides ning kohaliku omavalitsuse hoonetes, sest neil puudub paralleelne andmesideühendus. Kui kõik läheb plaanitult, siis oleme varahommikuks kaabli välja vahetanud. Anname kohe teada, kui on siiski oodata katkestusi teenuste töös,» sõnas ta.

Plovitsa sõnul on RIA eilsest juhtumist õppinud ning parandustöödeks paremini valmistunud, seega ei tohiks tähtsate teenuste töö häiritud olla. «On väga ebatõenäoline, et kordub eilne stsenaarium, kus inimesed ei saa mitme tunni jooksul ligi riigiportaalile ja digiretseptidele, sest meie partnerid on valmis oma teenuseid suunama. Teisi riigi- või riigivõrgu teenuseid parandustööd ei puuduta,» ütles Plovits.

RIA tehnikud ühes partneritega alustavad kaabli väljavahetamisega täna hilisõhtul kella 22 ajal. Töödega plaanitakse valmis olla hiljemalt homme hommikuks kella 6ks. «Loodame, et tööd edenevad viperusteta,» arvas Plovits.

Tagasi üles
Back